Homeopatie – přírodní medicína

HomeopatieHomeopatie je zdravotní filozofie a praxe založená na myšlence, že tělo má schopnost samoléčby. Homeopatie byla založena na konci roku 1700 v Německu a byla široce praktikována po celé Evropě. Homeopatický lék je ten, který napomáhá tělu vyrovnat se s různými příznaky nemocí a znovu se pokouší získat vaše zdraví (samoregulace těla). Homeopatický praktický lékař (homeopat) používá prášky nebo tekuté směsi (roztoky), které obsahují jen málo z účinné látky (obvykle rostlinné nebo minerální), pro léčbu onemocnění.

Jak se homeopatie používá?

Lidé používají homeopatii k udržení kvalitního zdraví a léčí se i široké spektrum dlouhodobých onemocnění, jako jsou alergie, zažívací problémy, ekzémy, drobných poranění, jako jsou řezy a poškrábáním, ale i svalové poranění. Homeopatická léčba není považována za vhodnou léčbu pro onemocnění, jako je rakovina, srdeční choroby, nakažlivé infekce a podobně.

Jsou homeopatické léky bezpečné?

Homeopatické léky, byly upraveny ve Spojených státech a od roku 1938  jsou považovány za bezpečné. Někteří kritici homeopatii tvrdí, že se nemůže jednat o kvalitní přírodní lék, když v daném produktu je málo účinné látky. Ale právě tyto léky, i když s minimem účinné látky, dokážou až zázračné účinky. Ten, kdo homeopatické léky používá, by mohl vyprávět, kolik nemocí mu tyto léky pomohly uzdravit.

Důležité je informovat svého lékaře

Je důležité, abyste informovali svého lékaře, pokud se rozhodnete používat homeopatické léky. On nebo ona by měla vědět co nejvíce informací o vašem zdraví ale i o homeopatických lécích, které chcete kombinovat s konvenčními. Homeopatické léky by neměly nahrazovat konvenční léčbu vážných zdravotních problémů. Homeopatické léky jsou bez předpisu a dají se koupit jak v lékárně, tak v obchodě se zdravou výživou.

Fotografie publikována se svolením sattva Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.