Psychických onemocnění stále přibývá a za drtivou většinu z nich může především přemíra stresu a špatný životní styl. Jestliže vás taková porucha postihla, pak musíte věřit především svým známým a rodině, kteří vás chtějí vyléčit. I když bude cesta zpět do šťastného života velmi těžká, výsledek za to opravdu stojí. Pojďte se proto přesvědčit o tom, že panické nebo úzkostné poruchy se snadno zbavíte.

Co je úzkostná porucha?

Úzkostná porucha postihuje především ženy. Mají všeobecný pocit, že se musí stát něco špatného nebo že něco není v pořádku. Tito lidé mívají v důsledku psychické poruchy nezdravě nízké sebevědomí, od kterého se odvíjí celá řada nepříjemných následků. Často trpí pocity viny, nedokáží prosadit svá práva a velice špatně snášejí kritiku. Pro takovou osobnost se stane život velmi těžký, neboť mnohdy nezvládá ani komunikaci s kolegy v práci.

Jak se úzkostná porucha léčí?

Neléčená úzkostná porucha se s přibývajícími léty může stát neřešitelným problémem. Zvyšuje totiž vaši zranitelnost vůči depresím, stresovým poruchám nebo problémům se spánkem. Jednou metodou léčby je behaviorální terapie, která se soustřeďuje především na odhalení příčin takového psychického onemocnění. V závažnějších případech může být léčba podpořena i farmakoterapií. Dlouhodobé podávání léku se ovšem nedoporučuje, zejména jako prevence proti závislosti.

Jak si poradit s panickou poruchou?

Poté, co jste zjistili, jak léčit úzkostnou poruchu, se nyní musíme podívat na druhé nejčastější onemocnění. Jde o poruchu panickou, jejíž léčba musí stát minimálně na dvou nebo lépe třech pilířích. Zaprvé se musíte naučit zachytávat svoje záchvaty paniky, konkrétně se jedná o nácvik dechové a svalové strategie. Zadruhé podstoupíte kognitivně behaviorální psychoterapii a jako třetí přichází farmakoterapie. K té se přechází pouze v nejzávažnějších případech.

Psychická porucha není nic, za co byste se měli stydět. Pokud u vás propuknou její příznaky, měli byste se neprodleně dostavit k léčbě. Čím déle ji budete odkládat, tím těžší bude vrácení se zpět do šťastné roviny života.