Jak proměnit neštěstí ve štěstí

štěstíAč jste optimista, nebo realista, čas od času se nám stanou věci, které bohužel neovlivníme. Takový je osud, který nám je předepsán. Moderní život je čím dál tím složitější, těžší ze dne na den. Zvláště u mladé a střední generace. Čím jste starší tak máte více odpovědnosti, spojené s riziky, a protože chcete mít své štěstí na dosah ruky, musíte stále tvrdě pracovat, méně spát a někdy obětovat i sebe samotného. Ale nejsme z oceli a jednou nám dojdou ony síly, a my místo vytouženého štěstí, máme hromádku neštěstí. A co s tím? Dá se s tím něco udělat? Ano dá, jen musíte zatnout zuby, sepsat si seznam a krok pro krůčku znovu nastartovat své priority, cíle.

Nová láska

Největší zlom v naších životech je citové zklamání. Říká se, že láska je zdrojem neustále bolesti a utrpení. Někdy je to opravdová a silná bolest, která nemusí zacelit vaši ránu. Čas sice může zmírnit bolest, ale je to o našem mozku, který nám určí, co dál. A pokud chcete mít opět někoho rád, na kom vám bude záležet, vaše láska bude opětována, tak se nebojte jít do toho znovu a znovu.

Podělit se o bolest

Ten, kdo cítí citovou bolest, by si měl s někým poradit, promluvit. Rozhodně by to neměl dusit v sobě, protože nejen že se bude cítit více osamělý, náladový, nebude přijímat okolí a na svět svým způsobem zanevře, ale nedokáže odpustit hlavně sobě. A jak chce potom začít znovu? To reálně nejde. Zkuste se obklopit lidmi, kteří mají obdobné osudy a otevřeně si promluvte o tom, co vás tíží.

Zavři minulost, podívejte se na budoucnost

Nejčastější chybou nás všech je to, že často mluvíme o své minulosti, jak jsme se měli skvěle, sem tam nějaký mráček, ale svoji budoucnost moc růžově nevidíme. A je tomu tak? Kdo z nás ví, jakou budeme mít budoucnost? Některé věci v našich životech můžeme změnit. Je to naše práce, bydlení, přátelé, koníčky a ač to tak nevypadá, to jsou ty nejdůležitější priority, cíle v našich životech. Tak zkuste jít svému osudu naproti, trošku mu i pomoc. A i když příjde někdy velká bouřka, věřte, že slunce se opět na nás usměje.

Fotografie publikována se svolením od Graur codrin Photography FreeDigitalPhotos.net

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.