Jak se zbavit vší i bez chemie

Jak se zbavit všíJak se zbavit vší i bez nutnosti chemických přípravků, které slibují vytouženou pomoc v podobě okamžitého usmrcení těchto nezvaných potvůrek?

To je otázka, která začne vrtat hlavou každému, komu se tento bezkřídlý hmyz usídlí ve vlasech a začne mu tam dělat neplechu. Ačkoli vši nepatří mezi přenašeče nemocí, můžete během jejich „působení na vaší hlavě“ pociťovat únavu, podrážděnost nebo zvětšení lymfatických uzlin nemluvě o nepříjemném podráždění a svědění, v jehož důsledku se chtě nechtě neubráníte škrábání kdykoli a kdekoli – bez ohledu na to, zda budete doma v obýváku nebo v kanceláři plné lidí. Naštěstí existují osvědčené způsoby, jak se zbavit vší i bez chemie!

Vši se bez optání zabydlí

K šíření vší dochází prostřednictvím hřebenu, kartáčů na vlasy, čepic či paruk, ale rovněž i znečištěným ložním prádlem a povlečením. Vši se nikdy neptají zabydlují se na hlavě žen i mužů bez ohledu na jejich věk. Dávno není pravidlem, že vši trápí jen děti, které si tento suvenýr často přinesou ze školky či školy.

Jak se zbavit vší přírodní cestou

Ačkoli na nás z různorodých médií útočí reklamy vychvalující přípravky plné chemie, ne vždy je nutné se na ně spoléhat a skutečnost se má tak, že většina lidí dá přednost přírodní cestě před chemickou. Poradíme vám, jak se zbavit vší pomocí následujících tipů.

  1. Ocet

    Jedna známá babská rada vychvaluje ocet jako výborného pomocníka proti vším, kdy je nutné pečlivě vmasírovat ocet do pokožky hlavy a následně hlavu zabalit do igelitového sáčku a ručníku. Je pravda, že vám potom vlasy nebudou vonět dvakrát vábně a s nejvyšší pravděpodobností vám pokožka hlavy viditelně zčervená, ale proti vším by to mělo pomoci.

  2. Žehlička na vlasy

    Žehličku na vlasy má doma v šuplíku schovanou drtivá většina žen, proč ji tedy nevyužít pro boj proti těmto drobným parazitům? Chcete-li se zbavit vší, pak si jednoduše vlasy vyžehlete, díky čemuž dojde díky horku k explozi hnid i vší a tedy k jejich likvidaci.

  3. Slivovice

    Vrátíme-li se k babským radám, pak je nutno zmínit i slivovici, která se rovněž řadí mezi přírodní pomocníky proti vším. Máte-li tu možnost a doma ve spíži ukrýváte flaštičku slivovice, pak si s ní polijte hlavu a tu následně zabalte do ručníku a nechte tento oblíbený alkoholický lektvar působit.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.