Jste sova nebo skřivan?

sovaLidé se dělí do dvou skupin – mezi sovy a mezi skřivany. Jde o psychologické rozdělení, které na náš život opravdu pasuje. Víte, kam patříte vy? A víte, co to obnáší a jak s tím naložit?

Jaká je sova?

Pokud si myslíte, že patříte k sovám, přečtěte si následující řádky a rozhodněte, zda na vás sedí. Sovy jsou od přírody noční ptáci, proto jim dělá problém brzké vstávání. Nejlépe se cítí pozdě odpoledne a večer, kdy ožívají a spát chodí až pozdě v noci. I proto není jejich spánek příliš kvalitní, málo kdo si může dovolit jít spát pozdě a pozdě vstávat.

Podle výzkumů jsou večerní typy lidí méně spokojené se svým životem, protože toho příliš nestihnou. Hůře se učí, hodně pijí kávu, spíše se naučí kouřit a konzumují více alkoholu. Podle lékařů trpí tyto typy lidí častěji depresemi.

A jaký je skřivan?

Skřivani mají svoje vnitřní hodiny posunuté o hodně dopředu, takže oproti sově vstávají v brzkých ranních hodinách a jejich pozornost a výkon jsou na vrcholu dopoledne. Večer potřebují klid a odpočinek, proto chodí spát už kolem deváté hodiny.

Výzkumy tvrdí, že tyto ranní typy žijí mnohem zdravěji a méně se stresují. Proto také nepotřebují pít tolik kávy, alkoholu a více sportují.

Nezměníte se

Pokud jste se našli, možná si nyní dokážete vysvětlit váš životní styl. Jistě se z větší části odchyluje právě od toho, jaký jste typ. A pokud jste se rozhodli, že se zničehonic stanete ze sovy skřivanem nebo naopak, nesnažte se. Všichni v sobě máme něco zakódované a je velmi těžké to celé převrátit vzhůru nohama. Možná by se na to měly brát ohledy například v práci, protože pokud se sova pořádně nevyspí, rozhodně neudělá tolik užitečné práce ještě před obědem. Naopak by mohla pracovat efektivně klidně do noci. Třeba se na to zaměstnavatelé někdy zaměří a to, zda jste sova nebo skřivan bude součástí životopisů.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.