Nevyhazujte čajové sáčky

čajové sáčkyBez kávy nebo šálku čaje si již nedovedeme představit náš život. Je to svým způsobem každodenní rituál, který musíme provozovat nejlépe ráno a někdy i během dne. Je jasné, že káva je velice masivní populární nápoj, ale své prvenství získává čaj. Ať už je bílý, černý, s medem, šťávou, nebo jen tak neochucený, je to nápoj, který má mnoho pozitivních, ale i léčivých účinků na naše zdraví. Pro ty, kteří mají rádi čaj, ale i alternativní medicínu, přináším pár cenných rad, jak využít čajový sáček, který již splnil svoji funkci. Možná vás to překvapí, ale čajový sáček bych zařadila mezi léčivé přípravky, které nám vyléčí nejednu bolístku.

Podrážděná kůže

Účinky podrážděné kůže, či bodnutí hmyzem, či menším spálením, můžete uklidnit přiložením právě čajového sáčku. Čaj totiž obsahuje kofein, třísloviny (tanin),  který napomáhá k uklidnění, dezinfekce kůže. To samé můžete udělat, máte-li velice unavenou pleť, kruhy pod očima, či unavené oči.

Deodorant

Čaj velice rád pohlcuje zápach. Vlhké čajové sáčky jsou tedy ideálním deodorantem, který pohltí váš zápach, osvěží kůži a dodá příjemného, jemného pocitu.

V boji proti škůdcům

Stalo se vám, že jste měli doma mravence, myši, nebo nějaké malinkaté živočišné potvůrky a ony ne a ne odejít, a nechcete používat příliš agresivní chemii? Co tak zkusit čajové sáčky? Je to jedna z možností, jak se proti nim bránit. Neříkám, že je úplně  zlikvidujete, ale tam kde budou čajové sáčky, je rozhodně neuvidíte.

Přírodní hnojivo

V neposlední řadě čajové sáčky dobře poslouží jako přírodní hnojivo. Proč by také ne, když čaj je rostlina.  Je to velice jednoduchá ekologická likvidace, které prospívá rostlinkám.

Fotografie publikována se svolením od Supertrooper Photography FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.