Nizozemí nebo Holandsko?

nizozemí tulipányNizozemí je stát, který je stejně jako ten náš součástí Evropy. Věděli jste, že Nizozemsko vlastně není Holandsko? Holandsko je nesprávné označení této země, proto dejte pozor na to, až sem budete chtít vyrazit, kam vlastně pojedete. Buď vycestujete do království, Nizozemí, nebo do jedné z jeho částí nesoucí název Holandsko.

Hlavní město a Haag

Amsterdam je hlavní město království, kterému vládne Vilém Alexandr. Mylně si někdo může myslet, že zde bude sídlit královská rodina. Ta však sídlí společně s parlamentem a vládou v Haagu. Haag sice není hlavním městem, ale není to žádné malé městečko! Je to třetí největší město Nizozemska. Navíc kromě zmíněných institucí zde najdeme další mezinárodní organizace a mezinárodní instituce, například Mezinárodní trestní soud.

Dřeváky, tulipány, mlýn…

Nizozemí láká turisty na mnoho atrakcí. Tou hlavní, o které se učí i děti ve škole, jsou tulipány. Téměř polovina ze všech tulipánů na světě pochází právě z této země. Navíc se zde nepěstují jen tulipány, ale také jiné květiny, i exotické. Proto je Nizozemí tím, kdo určuje aktuální trendy v květinářství.

nizozemí dřevákyDřeváky nosí místní lidé už několik staletí, u nás je najdeme nejspíš jen na Hurvínkovi a Spejblovi.

Dalším lákadlem jsou sýry. Na jednoho obyvatele této země připadá téměř dvacet kilogramů sýra ročně!

Mlýny jsou také symbol, který neodmyslitelně patří k tamější kultuře. Díky mlýnům využívají sílu větru. V Nizozemí jsou větrné mlýny, v Rakousku větrné elektrárny. Uznejte, že mlýny mají kouzelnější atmosféru!

Do Nizozemí za Annou Frankovou

Anna Franková, židovská dívka, která s rodinou uprchla právě do hlavního města této krásné země. Úkryt, který zde našli, byl ale nakonec objeven a celá rodina zažila děsivé chvíle v rukou nacistů. Místo, kde se dívka s rodinou ukrývala a kde psala i deník, díky kterému je tak slavná, je dnes žádané turisty.

Navíc mnoho lidí touží vidět Amsterdam díky filmu Hvězdy nám nepřály. Právě sem totiž hlavní hrdinové vycestovali. Mají zde dokonce „svoji“ lavičku.

Nizozemí má opravdu co nabídnout. Kdo se sem vydá, určitě nebude litovat a přiveze si domů spoustu nádherných fotografií a suvenýrů.

Fotografie publikovány se svolením porbital a dan. Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.