Nohy bohyně? Jednoduše!

nohyKaždá žena by chtěla mít krásné nohy, aby v takových vedrech mohla nosit minisukně, ve kterých by se příliš nepotila. Patříte mezi ty, které se stydí za svoje nožky? Věřím, že se jistě nemáte čeho bát a minisukně nosit můžete, ale i tak přinášíme několik tipů, jak mít dokonalý zadek, boky, stehna a podíváme se i na lýtka. Vypracovaným nožkám pak neodolá žádný muž!

Nejpřirozenější

Chůze. Jde o nejpřirozenější pohyb, který denně všichni děláme a nevyhneme se mu ani při loudění v kuchyni po dobrůtkách. Ovšem chůze, která pomůže vytvarovat nohy bohyně, by neměla být pouze šouravá a pomalá, nýbrž středně rychlá až rychlá. Jde o nejvhodnější pohyb pro ty, kteří nemají rádi sport, nebo ze zdravotních důvodů jiný dělat nemohou. Kromě bot navíc nevyžaduje žádné velké investice do pomůcek a chodit můžete prakticky kdekoliv.

Jak na to?

Ideální je udržovat stejné tempo jednu hodinu, za kterou urazíte až 6 kilometrů. TIP: Pokud vás chůze nudí, zapojte kamarádku, přítele, rodiče či sourozence, anebo si udělejte rytmický playlist z oblíbených písniček a pak už stačí jen dát sluchátka do uší a vyrazit si pro krásné nožky.

Kolo – venku i doma

Doma samozřejmě nemůžeme jezdit na kole, které normálně využíváme venku, ale vhodná alternativa je rotoped. Obě možnosti krásně posílí nohy. Sport je vhodný i pro ty, kteří mají potíže s nadváhou či klouby. Nohy na kole nenesou celou váhu těla, takže se zlepší jejich kondice a přitom nebudou jinak zatěžovány.

Nohy posílí i tanec

Další alternativou, kterou budou potěšeny hlavně mladé dívky, je tanec. Ať už jde o zumbu nebo taneční aerobic, obě možnosti posílí nohy. Navíc posílíte i srdce! A prima je, že jsou to alternativy, které se dají provozovat v kroužku, takže na to nebudete sama.

Ještě něco?

Možností, jak získat krásné nožky je několik! Kromě výše zmíněných aktivit jsou vhodné také jednoduché cviky na nohy jako dřep, zakopávání nebo výpady. A pokud vás nezaujalo ani toto, vyzkoušejte jógu či pilates. Tato cvičení z vašich nohou neudělají svalnaté kmeny, ale krásně vám protáhnou šlachy. I když se zdá, že jde o nejsnazší alternativy, nevěřili byste, jak se u snahy vydržet všechny cvičební pozice zapotíte!

Fotografie: long legs on couch Author: maxp24242424 licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.