Osvětlení kuchyňské linky – jak ho vyřešit?

Osvětlení kuchyňské linkyOsvětlení kuchyňské linky plní nejen roli estetickou, ale zároveň i praktickou. V kuchyni tráví většina z nás spoustu času – ať už vařením, pečením nebo společně s rodinou či přáteli u skleničky něčeho dobrého k pití – a všichni se v tomto interiéru chceme cítit příjemně a pohodlně. Vhodně zvolené osvětlení kuchyňské linky je proto v tomto případě nezbytností a to nejen z hlediska našeho pohodlí, ale i bezpečnosti. U přípravy pokrmů často používáme ostré předměty, a proto je důležité na práci s nimi dobře vidět a předejít tak riziku nepříjemných a bolestivých úrazů. A teď ruku na srdce: je vaše kuchyňská linka dostatečně osvětlená, nebo v tomto ohledu trochu pokulhává?

Ať už osvětlení vaší kuchyňské linky řešíte díky rekonstrukci kuchyně nebo se do tohoto úkolu pouštíte díky černému svědomí, že na práci dostatečně nevidíte, přijde vám náš dnešní článek jistě vhod. Společně se podíváme, jak osvětlení v kuchyni správně vyřešit a jaké vlastně máte možnosti.

Jak realizovat osvětlení kuchyňské linky?

V otázce realizace osvětlení u kuchyňské linky je dobré si uvědomit, že si při práci v kuchyni stíníte vlastním tělem. Z tohoto důvodu se pro umístění osvětlení nejčastěji doporučují dvě možnosti:

  • osvětlení umístěné do spodní strany horních skříněk
  • osvětlení řešení prostřednictvím konstrukce s bodovým osvětlením

Pamatujte, že vás zvolené světlo nesmí oslňovat, ale zároveň nesmí být příliš tlumené. Jako ideální řešení se nabízí stále oblíbenější LED žárovky nebo stejně populární zářivkové trubice, které vás nebudou bít do očí, ale poskytnou vám dostatek světla pro pohodlnou a bezpečnou práci.

LED pásky slibují komfort i příjemný design

Jak jsme již zmínili výše, jedním z nejoblíbenějších a zároveň tedy nejčastěji využívaným způsobem osvětlení kuchyňské linky jsou LED pásky, které jsou opatřené několika desítkami úsporných diod. Vzhledem k tomu, že se umisťují pomocí samolepicích pásek, je jejích aplikace velice jednoduchá a hravě si s tímto úkolem poradíte svépomocí – pásky si tak můžete libovolně umístit tam, kam potřebujete. LED pásky se následně klasickým kabelem zapojí do zásuvky a prostřednictvím spínače se zapínají a vypínají.

Osvětlení vnitřních prostor kuchyňské linky

Je-li řeč o osvětlení kuchyňské linky, je nutno zmínit i komfort v podobě osvětlení jejích vnitřních prostor, které drtivá většina lidí vědomě opomíjí nebo jej nepovažují za důležité. A to je škoda. Osvětlení vnitřních prostor kuchyňské linky se doporučuje zvláště v případě hlubokých skříněk, ve kterých je uložené větší množství nádobí a díky dané hloubce je často problém se mezi jednotlivým nádobím dobře orientovat. I v tomto případě můžeme doporučit samolepicí LED pásky, které můžete nalepit buď na bočnici nebo na strop dané skříňky.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.