Pravidla pro správné líčení rtů

Líčení rtůDávno odzvonilo dobám, kdy se líčení rtů omezovalo jen na rudý odstín. Je sice pravdou, že výrazně rudé rty jsou smyslné a mužům připadají sexy, ovšem i jiné odstíny stojí za pozornost. Pomocí správně zvolené rtěnky a perfektního nalíčení rtů můžete dosáhnout dokonalého make-upu, zamaskovat nedokonalosti tvaru vašich rtů či si doslova namalovat smyslnější vzhled. Proto jsme se rozhodli připravit dnešní článek, ve kterém vám představíme pravidla pro správné líčení rtů. Jestliže nevycházíte z domu bez bezchybného make-upu, jehož součástí jsou i nalíčené rty, pak byste si následující řádky rozhodně neměli nechat ujít. Vykouzlete si půvabné rtíky – 3, 2, 1 teď!

Buď a nebo!

Co se líčení obecně týče, oči a rty fungují v jakémsi kontrastu. Co to znamená? Ještě než si na tvář začnete nanášet make-up, udělejte si jasno, zda toužíte po výraznějších rtech či očích – oboje totiž nejde dohromady. Jakmile zvolíte nápadné líčení očí, doplňte jej o nevýrazný odstín rtěnky nebo si rty pouze přetřete leskem na rty. Naopak pokud se rozhodnete pro výrazné líčení rtů, pak dejte přednost decentnímu líčení očí.

Líčení rtů s konturovací tužkou

Dosáhnout plnějších rtů pomocí konturovací tužky je dovoleno. Čemu byste se ale rozhodně měla vyvarovat je tmavší konturovací tužka a světlejší odstín rtěnky – to jednoduše nevypadá dobře. Zatímco dříve nepsané pravidlo hlásalo, že se konturovací tužka musí nanášet dříve nežli rtěnka, v současné době už se na to tolik nelpí, ba naopak mnozí vizážisti zastávají názor, že dokonalého vzhledu dosáhnete jen tehdy, nanesete-li konturovací tužku až po aplikaci rtěnky.

Nejsou rty jako rty!

Zalíbila se vám ostře oranžová rtěnka na dívce sedící vedle v autobuse? Pak pozor! Že konkrétní odstín rtěnky sluší jedné ženě ještě neznamená, že bude slušet i vám. Věřte nebo ne, ale netypické líčení rtů v podobě oranžového, korálového či hnědého odstínu sluší skutečně jen hrstičce lidí. Věděli jste, že se vám zuby s použitím špatné rtěnky zbarví do žluta? Pokud ne, pak alespoň víte, na co si dát pozor. Dobrou zprávou je, že správný odstín rtěnky může vaše zuby na pohled vybělit, což mnohé z vás jistě uvítají s nadšením.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.