Proč je důležité žehlit prádlo

žehleníSkoro každá žena, ale sem tam i muž řekne, že nejhorší domácí práce je žehlení. I já žehlení nemám ráda, protože se u toho musí většinou stát, a aby oblečení bylo krásné, rovné, chce to svým způsobem i šikovné ruce. Každému to nejde, obzvlášť košile je těžké vyžehlit dokonale. To je umění samo o sobě. A tak se často setkáváme s tím, že některé prádlo nežehlíme vůbec. Je to však dobré také pro naše zdraví?

Moderní pračky se sušičkou

Je sice pravdou, že v dnešní době jsou elektronické přístroje na špičkové úrovni, ale jak sami dobře víte, sem tam se naleznou chyby, které nás jednak můžou stát nemilé peníze, ale i čas. Je to něco za něco. Každý máme ale na výběr. A tedy i pračku. Buď si koupíme pračku s vyššími otáčkami a prádlo máme skoro suché, jen dost pomačkané, nebo si zakoupíme pračku se sušičkou. Výrobce garantuje, že prádlo máte suché, že ho stačí pouze složit a vložit do skříně. Jak jednoduché, že? Ale co po zdravotní stránce? Je tady někde tato garance?

Proč žehlit?

Každého z nás určitě napadne otázka, proč se vlastně žehlí prádlo, když moderní pračka nám prádlo nejen super vypere, ale i skoro vysuší. Odpověď je jednoduchá. Žehlení je proces, díky němuž oblečení získává svůj původní tvar a zároveň zlikviduje mikroorganismy. Některé druhy mikroorganismů se při praní o průměrné teplotě 60 stupňů nezlikvidují. A sušička? Rozhodně nesušíme při 100 stupních.  Na pomoc je dobré tedy použít žehličku. Žehlička nám umožňuje zvolit si stupně teploty a zde při nejvyšším stupni dochází ke zničení mikroorganismů. Ty se nejčastěji vyskytují v ručnících, spodních prádlech, ale i trička, košile a podobně. A ač neradi stojíme i nějakou tu hodinu u žehlícího prkna, musíme mít na vědomí, že to děláme hlavně pro své zdraví a taky proto, abychom vypadali k světu.

Fotografie publikována se svolením od Franky 242 Photography FreeDigitalPhotos.net

 

 

 

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.