Růže z Jericha – květina vzkříšení

růžeŠvejk ji popsal hanlivými slovy. Řekl, že to vypadá jako suché h…, které když se zalije, tak rozkvete. Ona sama květina, když je suchá, nevypadá doopravdy moc pěkně. Je to chuchvalec čehosi. Ale pozor, když se tomu dá dostatek vláhy, dokáže oživnout. Zezelená, rozkvete. To je zázračná Růže z Jericha.

Co je to zač?

Růže se objevuje hlavně v pouštních oblastech Egypta, Sýrie, Mexika, Arábie, tam, kde je suchá půda. Suché klubíčko se tam kutálí do té doby, než najde vlhké prostředí. To je příznivé pro zapuštění kořenů a vypuštění semínek. Když veškerou vlhkost růže vsákne, opět uschne a putuje dál jako suché klubíčko.

Legenda o růži

Říká se, že tato záhadná rostlina odporuje zákonům přírody. Kdykoliv uschne, kdykoliv oživne. To se může opakovat pořád dokola. Podle legendy byla růže nalezena ve faraonských hrobkách, kde měla vydržet suchá přes 4000 let.

Darujte zázrak přírodyjericho růže

Růže z Jericha nese druhý název „Ruce panny Marie“. To z toho důvodu, že byla jejím darem při útěku do Egypta. Byl to její dar za pomoc. Proto může být růže vhodným darem pro někoho, kdo vám pomohl a vy mu tak chcete vyjádřit váš vděk. Navíc je to „dar nedar“ na celý život.

Zajímavosti

Pokud se zajímáte o woodoo rituály, není pro vás jistě tato růže nic nového. Používá se k získání štěstí, peněz, lásky a pohlcuje negativní energii.

A pokud se chystáte do Jižní Ameriky na vánoční svátky, jistě se s ní setkáte. Mnoho rodin ji dává na stůl jako ozdobu. Pro tamější obyvatele symbolizuje sváteční pohodu.

Fotografie: rose de Jéricho Author: Eric delcroix licencována pod CC BY 2.0./ flickr.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.