Sport – který je váš favorit?

SportSport je pro mnohé z nás neodmyslitelnou součástí našeho života. Zatímco někdo se fyzické aktivitě věnuje z železnou pravidelností ve snaze dosáhnout co možná nejlepších sportovních výsledků, jiný se sportu věnuje pouze rekreačně s vidinou dobrého skutku pro své zdraví. Ať už na sport pohlížíte z té či oné strany, určitě si nenechte ujít náš dnešní článek, kde si společně představíme nejoblíbenější sportovní aktivity pro ženy. Možná si již delší dobu říkáte, že je nejvyšší čas začít se sebou něco dělat – sladkosti a nejrůznější dobrůtky se na vaší figuře již začínají podepisovat a vy propadáte panice, že za chvíli nedopnete své nejoblíbenější džíny. Kdo ví, možná jeden z následujících sportů učaruje i vám!

Sport pro ženy, aneb co stojí za zkoušku?

Sporty se odjakživa dělí na mužské a ženské. Zatímco mezi pánskou klasiku patří například hokej, box nebo fotbal, u žen je to zase jogging, aerobik nebo zumba. Ačkoli nikde není psáno, že se žena nemůže věnovat hokeji a muž naopak nemůže cvičit aerobik, přesto se podvědomě těchto předsudků držíme. A jakým sportům se ženy mohou věnovat?

 • Jogging

  Při joggingu se uvolňuje endorfin, který se postará o vaší dobrou náladu. Navíc se při této aktivitě rychle spalují tuky, posílíte si dýchací systém a pozadu nezůstane ani systém oběhový. Při joggingu vaše tělo pracuje až s trojnásobkem své hmotnosti, díky čemuž se zatěžují kolenní klouby – doporučujeme tedy vsadit na kvalitní obuv!

 • Aerobik

  Aerobik je ženská klasika. Na hodině této fyzické aktivity byste muže hledali jen stěží, i když je pravda, že se najdou výjimky. Jestliže chcete začít hubnout, je aerobik skvělá volba, díky které uvidíte kýžené výsledky poměrně rychle. Během aerobiku zapojujete celé tělo a tuky se tak spalují mnohem rychleji.

 • Pilates

  Další velice oblíbený ženský sport, který formuje celou postavu a je tedy vhodný především pro ty ženy, které chtějí zhubnout. U pilates si protáhnete a zároveň posílíte svaly celého těla, často se ke cvičení používají různorodé pomůcky jako například fit-ball. Základ pilates je složen z pěti set různých cviků, o zábavu je tak rozhodně postaráno.

 • Spinning

  Nebaví vás jízda po přírodě? Pak vyzkoušejte jízdu na stacionárních kolech! Sport nazývaný spinning je určený ke zpevnění celé postavy a mnoho lidí si jej mylně pletou s jízdou na rotopedu. I pouhá hodina na tomto kole je daleko náročnější nežli hodina jízdy na kole v terénu. Opět se jedná o ideální fyzickou aktivitu, při které můžete shodit přebytečná kila.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.