Svatební tradice, které den D jen zbytečně komplikují

Svatební tradiceSvatební tradice jsou krásná a léty ověřená věc. Drtivá většina nastávajících nevěst se jich drží zuby nehty, přičemž vlastně ani nevědí, jaký mají význam či kde se vůbec vzaly. Zkrátka to dělají jen proto, že se to tak dělá. Pravdou zůstává, že některé svatební tradice, které již něco pamatují, zbytečně kazí tento dlouho očekávaný den – a to nejen vám, ale i vašim hostům. Plánujete-li do toho praštit a jste právě ve fázi, kdy svou svatbu plánujete, přečtěte si dnešní článek zaměřený na svatební tradice, kterým je lepší se vyhnout širokým obloukem. Možná bez jejich přítomnosti bude váš velký den mnohem úspěšnější!

Ženich nesmí vidět nevěstu – klasická svatební tradice

Tato svatební tradice možná působí romanticky, ovšem v současné době je to přežitek, který si drtivá většina z vás prostě nemůže dovolit. Dnes páry žijí společně a dodržet tuto tradici je proto hodně obtížné, ne-li dokonce nemožné. Už jen z praktického hlediska – kde se má chudák nevěsta celý den skrývat?

Házení kyticí = tradice přijímaná s rozpaky

Tak tuto svatební tradici jsme my Češi okoukali z amerických filmů, jež zaplavují naše televize. Ovšem i v tomto případě bude lepší, když se na to vykašlete. Podívejte se na to ze všech možných úhlů pohledu: jakmile se kytice k někomu zakutálí, stane se terčem vtípků, pokud jí naopak nedostanou ženy, které po ní touží, můžou se cítit dotčeně a do finále není vám té drahé kytky líto? Radši si jí usušte na památku. 

Družičky = tradice, která je za trest

Chcete mít na svatbě družičky? A v jakém americkém filmu jste to odkoukala? Nebudeme si přece nic nalhávat – jakmile se nevěsta rozhodne mít na svatbě družičky, automaticky tímto úkolem pověří své kamarádky, které doslova za trest navlékne do nachlup stejných šatů, které samozřejmě nepadnou všem zúčastněným – a to vede k rozpakům, mnohdy až k naštvání. Jestli po tomto přežitku toužíte jen proto, že jste do někde viděla, zkuste se vžít do role oněch družiček, které by se musely celý den trápit v šatech, které jim nesluší…

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.