Toužíte otěhotnět? 4 tipy, jak jít štěstí naproti!

početí miminkaOtěhotnět je mnohdy těžší, než jak to ve skutečnosti vypadá. Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období každé ženy, proto se není čemu divit, že se většina z nich o miminko vehementně pokouší – leč mnohdy bez úspěchu. Někdy se vám podaří otěhotnět znenadání, jindy vás to stojí měsíce snahy, slz i marných očekávání. Toužíte otěhotnět, ale příroda vám nepřeje? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém vám přinášíme osvědčené tipy, jak otěhotnění trochu pomoci a jít tak vašemu štěstí krapet naproti.

 • Ruku na srdce: Jak jste na tom po fyzické stránce?

  Hned první rada se bude týkat vaší fyzické kondice, která při snaze otěhotnět hraje podstatnou roli. Pro snadné těhotenství a především pro jeho nekomplikovaný průběh je potřeba, abyste byla fit. Nejste-li zvyklý cvičit, nemusíte se hned vrhat do běhání maratonu, mnohem lepší je začít postupně a s rozmyslem. Dostat se do kondice  neznamená ucvičit se do omdlení!

 • Stres a těhotenství nejde dohromady!

  Jakožto budoucí maminka se snažte co nejvíce vyhýbat stresu a stresovým situacím. Pro dítě není stres vhodný – řeč je o nadměrném stresu – a proto chcete-li, aby se miminko vyvíjelo správně a cítilo se dobře, nestresujte se, nerozčilujte se a s nikým se nehádejte. Neděláte to jen pro sebe, ale především pro dítě!

 • Chcete otěhotnět? Zkuste babské rady!

  S těhotenstvím se pojí i celá řada babských rad, kterých se můžete, ale samozřejmě nemusíte řídit. Pravdou zůstává, že u většiny z nich máte jistotu, že když nezaberou, aspoň ničemu neublíží. Jedna taková babičkovská rada se týká horkých koupelí během snahy otěhotnět. Zkrátka si odpusťte lenošení v horké vaně. Ale pozor – nejen vy, jakožto budoucí maminka, ale i váš partner by se měl těchto koupelí vzdát. Zatímco u žen nadměrné přehřívání může způsobit poruchu ovulace, u mužů neprospívá tvorbě spermií.

 • Dopřejte si čas – těhotenství není závod!

  Můžete se o miminko snažit sebevíc, přát si ho z celého srdce, ale zkrátka se vám nemusí zadařit. Neházejte flintu do žita pokaždé, když v očekávání na těhotenském testu spatříte jen jednu čárku, ani své snažení se o miminko ihned nevzdávejte. Stejně tak platí, abyste se za těhotenstvím nehonila. Není to závod, které ženě v ulici se podaří otěhotnět rychleji, příroda má totiž všechno pod palcem a věřte – tu neoklamete!

Fotografie publikována se svolením Hin255 FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.