Kouzlo termálních lázní – zábava pro děti, odpočinek pro rodiče!

Termální lázněVlídné počasí nám dalo sbohem, a ačkoli je pohled z oken na pestrobarevné listí stromů lákavý, ještě lákavější je představa příjemného odpočinku a relaxace. Zkuste si mezi všemi každodenními povinnostmi najít alespoň pár dní a odjeďte objevit krásy a příznivé účinky termálních lázní na Slovensku. O výhodách termálů věděli již dávno před námi. Na své si přijdou nejen muži i ženy, ale i děti – ty zde najdou zábavu, rodiče naopak vítaný a zasloužený odpočinek. Nechte se okouzlit blahodárnými účinky termálních lázní jak na tělo, tak i na duši – vybírali jsme pro vás ty nejlepší termální koupaliště na Slovensku! 

Termální lázně Podhájská

Na jižních výběžcích Pohronské pahorkatiny naleznete jednu z nejstarších obcí na Slovensku – Podhájská. Mezi místními obyvateli je zdejšími lázním přezdíváno „Slovenské Mrtvé moře“ a zavítat by se měli všichni, jež mají problémy s pohybovým ústrojím, dýchacími cestami, kožními ekzémy či trpí onemocněním zažívacího traktu. Zdejší silně mineralizované vody obsahují fosforečnany a vápník a pyšní se hlubokými regeneračními účinky.

Lázně Rajecké Teplice

V malebném údolí říčky Rajčianky se nachází město Rajecké Teplice. Ideální místo pro všechny, jež si chtějí odpočinout v nádherném prostředí. Na své si zde přijdou nejen milovníci saunování, ale zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si s nadšením dopřejí relax v parní lázni. Třešničkou na dortu těchto lázní je prostorná odpočívárna, kde vám k vašemu odpočinku bude do oušek hrát líbivá relaxační hudba.

Thermal Park Bešeňová

Na bázi horkých pramenů a léčivých vod vznikl jeden z největších termálních parků na Slovensku – Bešeňová. Blahodárné účinky termálních vod v tomto parku ocení především ti, kteří mají problémy s pohybovým ústrojím nebo se trápí pro urologické či kosmetické potíže. Naleznete zde celkem 8 venkovních bazénů s geotermální vodou a 5 bazénů s ohřívanou vodou. Nechybí ani zábava pro dítka.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.