Vyzrajte na zimu, aneb jak se starat o vaše tělo v nejchladnějším období? 3. část: Vlasy

Péče o vlasyZima je – co se počasí týče – opravdu nevyzpytatelným obdobím. Sužují vás nízké teploty, všudypřítomný a všudevlezlý mráz, chladný vítr či nízká vlhkost vzduchu. To všechno se negativním způsobem podepisuje nejen na vaší pleti, která je vysušená a podrážděná, či na vašich nehtech, jež se třepí a lámou, ale výrazně trpí i vaše vlasy, kterým zima nedá pokoj. Vaše vlasy v zimě trpí jako čert, aniž by si to drtivá většina z vás vůbec uvědomovala. Ono nestačí jen schovat hřívu pod čepici! Nepříznivé vlivy v podobě chladného počasí, větru, střídání teplot i ono nošení čepice se na vašich vlasech projeví. Ty jsou nadměrně zatěžované, vypadají zplihle, unaveně a nevýrazně. Chcete vaší hřívě navrátit zdravou barvu i tracený lesk? Pak rozhodně pokračujte ve čtení třetího pokračování, ve kterém vám prozradíme, jak se v zimě starat o vaši kštici!

 1. Stop fénování!

  Vždycky si po umytí vlasy fénujete? Pak se to snažte – především v zimě – omezit a své vlasy nechejte uschnout přirozeně. Fén, kulma nebo žehlička na vlasy sice dokážou ušetřit drahocenný čas, ale zároveň vaše vlasy zbytečně vysuší a budou vám elektrizovat.

 2. Omezte mytí vlasů!

  Omezíte-li frekvenci mytí, vaše vlasy vám za to jedině podekují! Pokud byste si je myly až nezdravě často, byly by nedostatečně hydratované. A jak často si tedy makovičku mýt? Bohatě postačí každý druhý – lépe však – až třetí den!

 3. S lakem na vlasy velice opatrně!

  Lak na vlasy používá k dokonalému účesu spousta žen. Možná i vy se každé ráno před odchodem do práce trápíte s neposlušnými kudrlinkami či elektrizujícími vlasy, které následně velice jednoduše zkrotíte pomocí laku. Stejně jako električtí pomocníci i lak vaše vlasy zbytečně vysušuje. Tak na to pozor!

 4. Zastřihujte si konečky

  Účinnou pomocí je zastřihování konečků. Nebojte se a s klidným srdcem se zbavte roztřepených konečků či oslabených konců jemných vlasů. Věřte, že vám to jedině prospěje. Výbornou pomoc představují i prostředky, které poškozen konečky vlasů ošetří.

Ani v dnešním článku vás neochudíme o pár tipů na vlasové zábaly, kterými můžete svým vlasům v zimním období výrazně pomoci. Zábaly obnoví poškozené vlasy a dopřejí jim zasloužený odpočinek.

 • Univerzální vlasový zábal
  Smíchejte vaječný žloutek s rostlinným olejem, citrónovou šťávou, ricinovým olejem, bílým jogurtem a rumem.
 • Zábal pro mastné vlasy
  Vyšlehejte si z vaječných bílků tuhý sníh, který si následně naneste na vlasy a nechte ho působit až do zaschnutí.
 • Zábal pro suché vlasy
  Smíchejte panenský olej se žloutkem, zahřejte ho na 40°a naneste si ho na vlasy.
 • Zábal proti lupům
  Odvar z chmele vmasírujte do vlasů a důkladně opláchněte.
 • Zábal proti vypadávání vlasů
  Smíchejte cibulovou šťávu s kapkou koňaku či odvarem z lopuchu a směs si vmasírujte do vlasů.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography/FreeDitigalPhotos. net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.