Žijeme společně s tchýní 2. část: Pravidla

Že život s maminkou vašeho milého rozhodně není nic příjemného, zjistí většina žen velice brzy. Ačkoli Život s tchýníto zpočátku vypadá růžově, během několika dní se to může nepěkně zvrtnout. Ne nadarmo se možná říká: „Tchýně a uzený, nejlepší jsou studený!“. Soužití ve společné domácnosti se starší generací je jednou z nejčastějších příčin rozvodu. Již dávno neplatí – pokud to vůbec někdy platilo – že tchýně představují problém jen pro muže. Ono vycházet v míru s maminkou přítele či manžela, může být pro jednu ženu doslova boj na život a na smrt, ve kterém silnější vyhrává. Samozřejmě není tchýně jako tchýně! Pokud ale žijete v jedné domácnosti s přítelovou či manželovou maminkou, která vám dělá ze života peklo, udělejte tomu jednou provždy přítrž! Stanovte si pravidla – a to okamžitě!

Konflikty a spory je lepší řešit dokud jsou teplé

Máte-li s maminkou problém, neustále se do vás kvůli něčemu naváží špatně vaříte, ještě hůře uklízíte a vůbec se neumíte starat o své děti – to nejhorší co můžete udělat – kromě toho, že byste ji praštila válečkem na těsto – je dusit své spory v sobě. Jakmile vám něco vadí, vyřešte to hned. Nečekejte, že se konflikty časem vyřeší, maminka se uklidní a přestane do vás neustále rýpat to byste se také nemusela dočkat! Naučte se své tchýni ihned říci, co se vám nelíbí, s čím nesouhlasíte nebo co nechcete, aby dělala.

Placení účtů – rozhodně fifty fifty!

Soužití ve společné domácnosti s sebou přináší i placení účtů a složenek. Nenechte se zahnat do kouta – neboŽivot s tchýní nedej bože to nenavrhněte sama – abyste všechno placení obstarávala jen vy s manželem. Ani druhá varianta, kdy by vám bylo navrhnuto, že budete platit méněnebo dokonce vůbec nicnení tím nejlepším řešením. Velice snadno byste se tak dostala do situace: „Musíme ji poslouchat, protože ona všechno platí“. A věřte, že toho byste začala velice brzy litovat. Když platit, tak jedině napůl!

Její soukromí je stejně důležité jako to vaše

Jestli se vám nelíbí, když vám maminka vlítne do pokoje bez zaklepání taky se tak nechovejte!  Určitě vám vaši rodiče už v dětských letech kladli na srdce, že klepat a teprve až potom vejít je slušnost. Rozrazit dveře – to se přece nedělá! Chcete-li, aby tchýně ctila vaše soukromí, naučte se ctít také to její.

Tchýně není neplacená chůva!

Život s tchýníAčkoli babičky svá vnoučata milují, i ony mají právo na klid a na čas jen pro sebe. Možná máte tendenceať už jsou vaše vztahy jakékoli – své děti tchýni šoupnout kdykoli se vám to hodí. Jenže pozor! Babičky nejsou povinné se o vaše děti starat pokaždé, když vy na ně nemáte čas. Pak se totiž docela často stává, že se vám tchýně začne navážet do výchovy, případně děti začne během hlídání vychovávat po svém – k obrazu svému. A to chcete?

Fotografie publikována se svolením Photostock, StockimagesPhotography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.