Jedno z míst, které bychom při toulkách naší zemí rozhodně neměli vynechat, máme všichni spojené s impozantním hradem z dob Karla IV. Karlštejn ale nabízí i mnoho dalších míst, která si dokonale vychutnáte. Co tedy na Karlštejně rozhodně nesmíme zapomenout zažít a navštívit? Máme 3 TOP tipy.

Hrad je skvost naší historie

Při návštěvě středověkého královského hradu Karlštejn, který se nalézá pouhých 25 kilometrů od centra Prahy, si užijete návštěvu historického skvostu naší země. Hrad byl založen již v roce 1348 jako soukromé reprezentační sídlo českého krále a římského císaře krále Karla IV. Později jej začal král využívat jako klenotnici a byly zde uchovávány říšské korunovační klenoty a svaté ostatky. Říká se, že návštěvu hradu by měl alespoň jednou za život absolvovat každý obyvatel České republiky.

Muzeum voskových figurín ukrývá překvapení

Po návštěvě hradu je vhodné si pořádně odpočinout a nabrat síly pro další objevování překrásného místa. Penzion u hradu Karlštejna je skvělou volbou i pro svou jedinečnou pozici nedaleko hradu. Až se posilníte na další cestu, vaše kroky zamíří do muzea voskových figurín. Tam se potkáte s významnými osobnostmi dějin i současnosti naší země a také navštívíte jedinečné kaleidoskopické kino, které vás unikátním způsobem uvede do historie naší země.

Příroda v okolí hradu vás zrelaxuje

Abyste vstřebali nově nabyté poznatky a zážitky, dopřejte si chvíli pauzu v samém srdci přírody. Řeka Berounka a její břehy přímo vybízejí ke klidné procházce místy, kde můžete pozorovat rozmanitost naší přírody. Pomalu tekoucí řeka vše krásně doplní a vy si dokonale odpočinete.

Už se těšíte, až si i vy vychutnáte návštěvu Karlštejna? Užijte si historii, jedinečný zážitek i odpočinek.