Co o nás prozrazují barvy ?

Co o nás prozrazují barvyVšude nás obklopují barvy a většinou jim nepřikládáme až tak velkou úlohu. Nemáte vůbec tušení, že svým oděvem i barevnými doplňky prozrazujeme něco zajímavého o naší osobnosti. Samozřejmě, že nelze posuzovat pouze podle modrého kostýmku nebo červených šatů. Nicméně barvy, kterými se obklopujeme nejvíce, něco o nás prozrazují. Ne nadarmo si podřízenost a netečnost vysloužila přezdívku: jsi jako šedá myš. Lidé, kteří se vyhýbají kontrastům a volí spíše jednobarevné oblečení, jsou i v životě jednostranní.

Kombinování barev

Naproti tomu lidé, kteří kombinují mezi sebou barvy, které spolu vůbec neladí, patří mezi ty, kteří rádi na sebe strhávají pozornost. Většinou je jim lhostejné, co si o nich myslí druzí. Lidé, kteří umí mezi sebou kombinovat barevné kreace, aniž by to připomínalo cirkus, mají nejen estetické cítění, ale umělecké vlohy. Při charakteristice barev hodně záleží na odstínu. Zda je barva světlá, střední nebo tmavá. V dnešním článku se podíváme na základní charakteristiku. Avšak jedinci, kteří mají přirozené charisma, mohou mít na sobě cokoliv a bude to právě jejich charisma, co zaujme. Naopak jsou lidé, kteří kdyby si oblékli nejkrásnější oděv světa, tak nevyniknou. Proto se dál řiďte svou vlastní intuicí a tím v čem se zkrátka cítíte nejlépe.

Tajná řeč barev

Bílá barva: symbolizuje čistotu, vznešenost, ledový chlad a vzbuzuje nejistotu. Dokáže odbourávat stres a doporučuje se nosit při jednání nepříjemných situací

Černá barva: tajemnost, mystičnost, erotiku. Je to barva dominantní, dramatická nabitá emocemi. Je chladná plná vnitřního smutku, naproti tomu vysoce elegantní a působivá. Vystihuje nerozhodnost, bezdůvodné opanování. Vzbuzuje soucit a zájem o sebe. Lidé milující černou rádi dostávají, ale méně rádi dávají.

Modrá barva: představuje symbol důvěry a loajality, uvolňuje mysl a podporuje vyjadřování. Je to barva uspokojení a souladu. Inspiruje ke klidu a působí přívětivě. Modrou milují ti, jejichž vnitřní život je bohatý, ale zároveň komplikovaný.

Zelená barva: podporuje kreativitu, citlivost, ochotu pomáhat druhým. Uklidňující a přátelská barva, která dodává pocit bezpečí. Ti, kteří upřednostňují zelenou, jsou rozhodní, neústupní a nelekají se žádných překážek. Barva plodnosti, prosperity a bohatství.

Červená barva: vzrušující, energická, krev i oheň, náruživá, sexy a plná lásky, smyslnost, dominance i agrese. Je vhodná pro lidi s nízkým tlakem, protože dokáže zrychlit tlukot srdce a dech. Červenou milují odvážní, tvůrčí a nápadití lidé. Červená značí otevřenou mysl, aktivní přístup. Avšak pozor, kdo dává předost pouze červené, může být až příliš impulsívní.

Žlutá barva: pozitivní, kreativní, veselá mysl, působí proti špatné náladě, vyvolává pocit svobodného myšlení. Pro oko je to však nejhůř snesitelná barva, když je ji přespříliš může vyvolat agresi.

Fotografie publikována se svolením antpkr Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.