Detoxikace těla 2. díl – Tři dny stačí

detoxikaceV minulém díle jste se dozvěděli základní myšlenky detoxikace, její pravidla. Teď přinášíme konkrétní příklad očisty těla, která neublíží nikomu. Je totiž na pouhé tři dny! Detoxikace neznamená držet drastické půsty na několik týdnů. Jde jen o střídmé stravování. My doporučujeme odlehčit si stravu i aktivity právě na tři dny. Vezměte si volno, odjeďte do přírody, nebo zůstaňte klidně doma, ale věnujte se relaxaci, buďte v pohodě. Zapomeňte na práci, vyhněte se stresovým faktorům.

1. den detoxikace

První den, přípravný, si žádá omezení cukrů. Bohužel sem patří i omezení ovoce, které, jak je známo, obsahuje velké množství cukru, i když ne umělého bílého. Začněte pít bylinné čaje a čistou vodu. Zapomeňte na kávu, alkohol, džusy a rádoby neslazené limonády.

V tento den také začněte s dechovými cvičeními, věnujte se józe alespoň po dobu jedné hodiny. Určitě neuděláte chybu, když se vydáte na procházku. Čerstvý vzduch vám pomůže zahnat stres, bolest hlavy a uvolní vás.

Co se týče stravy, uvařte si zeleninový vývar. Zahrňte do něj brambory, ředkvičky, mrkev, celer. Nezapomeňte na kmín a česnek. Polévky si udělejte více, aby vám vydržela i na následující dva dny.

Věnujte se kvalitnímu spánku. Během spánku tělo nejlépe regeneruje. Spěte tedy opravdu alespoň osm hodin a nejděte spát pozdě! Je vhodné být v posteli nejpozději v jedenáct.

2. a 3. den

Ráno je vhodné dát si teplou vodu s citronem, která tělo očišťuje od škodlivin a posiluje imunitu, během dne potom popíjejte opět bylinné čaje (kopřiva, ostropestřec) a obyčejnou vodu. Opět si dopřejte dechové cvičení a lekci jógy. Jídlo se v obou dnech bude skládat nejen ze zeleninového vývaru, ale hlavně z bílé rýže. Tu si tepelně upravte. Možností je oddělit vodu z vývaru a zeleninu – samotnou vodu sníst například k večeři a zeleninu s rýží si dát k obědu.

Kromě zmíněné jógy je opět vhodné vyrazit do přírody, nebo si zajděte do sauny či na masáž.

Rýžový den

Po detoxikaci je vhodné udržet si jeden den v týdnu odlehčeným, ve kterém budete opět popíjet jen bylinné čaje, vodu a jíst budete jen rýži. Samozřejmě je vhodné zařadit do životního stylu jógu a dechová cvičení alespoň dvakrát týdně. Nevymlouvejte se na to, že nemáte čas. Dvakrát týdně si hodinu určitě vymezíte.

Umírnit se napořád

Abyste se cítili dobře pořád, není třeba držet opakovaně detoxikaci, ale umírnit se i v rámci svého životního stylu. Omezte ve svém jídelníčku cukry a sůl, samozřejmostí zůstává vyřazení alkoholu a cigaret. Nebojte se, jedna sklenička na nějaké oslavě nebo dort vám neublíží. Nemusíte se cítit špatně, když si jednou za čas dopřejete více cukru či soli! Tělu to neublíží, když si od toho poté odpočne a nebude tím zatěžováno neustále.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.