Francouzská manikúra z pohodlí domova

Francouzská manikúraMít pěstěné ruce je vizitkou každé ženy. Nemusíme přitom hned nutně utrácet velkou částku peněz. Upravit nehty k dokonalosti lze i z pohodlí domova. Mezi nejoblíbenější úpravu nehtů, patří stále francouzská manikúra. Mezi její nesporné výhody patří i finanční dostupnost, jednoduchost a atraktivita.

Postup francouzské manikúry

  • Nehty si upravíme do požadovaného tvaru. Za ideální se považuje mírně hranatý tvar, ale může být i kulatý. Ošetříme a odstraníme kůžičku pomocí oleje či krému na změkčení. Necháme krátce působit a zatlačíme pomocí pomerančového dřívka nebo umělohmotné špachtličky. Tvrdší části odstřihneme. V případě hrbolatých nehtů srovnáme jemným pilníčkem. Nesmí se však zbrousit silně – došlo by k poškození nehtu. Zkontrolujeme nehty, zda se neštěpí a popřípadě, je gumovým blokem ještě přejedeme.
  • Teď přichází na řadu nalakování nehtů podkladovým lakem. Ten pomůže sjednotit odstín a nehet srovná. Zpevní a zároveň funguje tak, že lépe přilne barevný lak, který budeme nanášet. Lak necháme pořádně uschnout.
  • Je čas nanést základní barevný lak na nehty. Většinou je to světle růžový, tělový, krémový. Opět necháme důkladně zaschnout. Čas může ušetřit rychleschnoucí lak na nehty.
  • Nyní použijeme bílý lak. Pokud máte odvahu od oka, naneste bílý lak na špičky nehtů. Možné je použít pomůcku – šablony. V nabídce jsou různé tvary. Po nanesení bílého laku, šablony odstraňte. Když byste čekaly na zaschnutí, nešly by odlepit nebo by poškodily lak. Tato část se dá usnadnit použitím bílého fixu, který slouží přímo pro tento účel.
  • Jestliže máme lak někde přetažený, použijme korektor k odlakování nedostatků v tužce. Pokud ho zrovna nemáme, stačí namočit do odlakovače tyčinku na čištění uší. Jakmile máme lak suchý a vše hotovo, nalakujme poslední vrstvu.
  • Bezbarvý krycí lak, nehet jednak zpevní, vytvrdí a zároveň bude chránit nalakování. Nehet je možné přizdobit nálepkou či 3D ozdobou, doporučuje se nálepku dávat, pod tento bezbarvý lak. Takto krásně upravené nehty vydrží v závislosti, na mechanické namáhání maximálně týden. Pak se musí zbytky laku odstranit a celý proces zopakovat. Na závěr nezapomínejte ruce nakrémovat, výživným krémem a udělat si třeba i zábal. K tomu stačí obyčejný igelitový sáček, do kterého ruce na 15 minut vložíte s hustou pokrývkou krému. Zbytky pak setřete papírovou utěrkou a máte hotovo.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.