Hledáte rovnocenného partnera?

partnerNemalé množství lidí jakmile zůstane samo bez partnera, se urputně snaží hledat náhradu. Ono je logické, že člověk je od přírody tvor družný a je mu smutno. Jsou lidé, kteří se dokážou otřepat a do dvou týdnů se klidně oprostí od emocí a netahají si předešlé bolístky do nového vztahu. V drtivé většině tomu však takto není a opuštění jedinci hledají někoho, kdo jim „pomůže“od jejich utrpení a zbaví je pocitu prázdna. To je však největší chyba, které se dopouštějí a to hned z několika důvodů.

Tonoucí, se stébla chytá

Určitě už jste někdy zaslechli pořekadlo, že tonoucí, se stébla chytá. V této fázi se člověk může chytit toho nepravého – nepravé partnerky. Nejsme schopni rozeznat jeho pravé já a v tuto chvíli nás popravdě ani moc nezajímá. Máme růžové brýle a vidíme jen to, co vidět chceme a hlavně to, že už přece nejsme sami! Máme s kým vyrazit do kina, máme si s kým večer vypít skleničku, máme se s kým smát a hlavně opět ucítíte dotek teplých dlaní a pohlazení včetně pevného objetí. Ono se sice říká, že na ztrátu psa je nejlepší pořídit si nové štěně, ale copak lze psa přirovnávat k partnerovi? Nic proti pejskům, také je miluji. Ale smutnou pravdou zůstává, že hodně těchto nebožáků pak končí v psím útulku, protože po čase člověk zjistí, že se mu vlastně pes vůbec nehodí a hatí některé jeho plány. A bohužel to stejné se děje mezi lidmi. Takže vlastně docela začarovaný kruh. Partner by rozhodně neměl být náplast na bebíčko!

Vztah není odřené koleno

Jakmile se nám zhojí bolavé kolínko, odlepíme náplast a podíváme se, jak rána vypadá. Stejně tak lidé, kteří přečkají útrapy z rozchodu, po boku někoho druhého po čase nahlédnou pravdě do očí. Už to není ten princ, který objal a pohladil, už vidíme i jeho chyby. A těch se může z nenadání nasbírat tolik, že uznáme, že s tímto člověkem je to vlastně ztráta času. Pes v tomto případě končí na ulici či útulku. Partnerovi prostě oznámíme, že to není to, co jsme si představovali a hotovo. Mezilidské vztahy se mohou zdát složité, ale vlastně je to docela jednoduché. Naučte se vypořádat se svými problémy sami a samotou zahánějte ve společnosti přátel, sebevzděláváním, novými koníčky. Nesnažte se stát koulí u něčí nohy a stejně tak nedovolte, aby se někdo stal koulí u nohy vaší. A do každého nového vztahu vstupujte očištění a očima dokořán. Ušetříte si tím spoustu trápení. Ne zcela zbytečně spousta inzerátů, kde někdo hledá partnera, začíná slovy: Hledám ženu/muže s vyřešenou minulostí.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.