Jak připravit kočky na příchod miminka

Jak připravit kočky na příchod miminkaTuto otázku si klade mnoho lidí, kteří chovají kočky a očekávají příchod potomka do rodiny. Mnoho lidí se v takovém případě kočiček zbavuje, ale než k tomu přistoupíte, zjistěte si více informací, jak připravit kočku na příchod děťátka.

Mnohokrát zazní otázka položená nastávajícím maminkám, které mají doma kočky: Ty si ji opravdu necháš?“ Dále pak nastávající slýchají: „Nebojíš se toxoplasmy, alergie, poškrábání miminka? A co hygiena? Příšerné!“ Než začnete zavrhovat zvířecí příslušníky, kteří doposud plnili svou úlohu na jedničku, přečtěte si náš článek.

Kočka a těhotenství paničky

Pokud máte skutečně své chlupaté kočičí stvoření rády, vzdávat se jich nemusíte. Velmi záleží na tom, zda vaše kočička žije pouze v domácnosti nebo chodí ven. Co se týká zdraví kočky, je důležité, aby byla pod veterinárním dohledem. Pokud je očkovaná a pravidelně kontrolovaná, nehrozí téměř žádné riziko. Co se týká čištění záchůdku a obávané toxoplasmy, může čištění kočičí toalety provádět partner nebo jiný člen v rodině. Pokud to nelze, existují jednorázové rukavice, kočičí lopatka, desinfekce, mýdlo a teplá voda. Hurá – vítejte ve 21. století. Zdravé, očkované a odčervené kočky nejsou žádnou hrozbou pro nastávající maminku ani dítě.

Kočka a příchod miminka

Kočičkám na miminku asi nejvíce vadí křik. Kočky mají totiž velmi jemný sluch. Nelehko snášejí i zákazy vstupu do dětského pokojíčku či ložnice. Pokud si kočičku chcete nechat, což je jen dobře, začněte ji předem zvykat na příchod vašeho potomka. Poskytněte jí odpočívadla, skrýše a pozorovací místa. Zvlášť v takových místech, kde křik děťátka tolik nedoléhá. Také jí opatřete nové hračky. Dokonce dnes už seženete audionahrávky s dětským pláčem, které můžete doma kočkám pouštět. Nejdříve potichu a postupně hlasitěji. Agrese se obávat nemusíte, pokud zůstanou kočky v pohodě a budou si čistit kožíšky a mazlit se. Pohodě kočičky můžete přispět i vy díky feromonům Feliway, který umístíte do zásuvky ještě než odjedete do porodnice. Soužití kočky a malého dítěte si bezesporu vyžaduje vaší opatrnost a obezřetnost.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.