Je libo masáž?

Masáž – chvíle, kdy si chceme odpočinout, kdy necháváme naše tělo v rukou šikovné masérkyči Masážmaséra,okamžiky plné uvolnění a relaxace doplněné o příjemnou hudbu. Každý od masáže očekává něco jiného – někdo chce být jen jemně opečováván, jiný zase touží po razantnějších tazích rukou, další by chtěl od obojího kousíček. Než si na nějakou masáž vyrazíte, měli byste si uvědomit, co vlastně chcete, po čem toužíte a co od masáže očekáváte. Jakmile budete mít jasno, vyberte si typ a alespoň základní informace si o něm zjistěte – ať víte, do čeho jdete. Vyhnete se tak situacím, kdy se v masérském studiu položíte na stůl a místo očekávaných jemných a laskavých pohybů se vám po zádech začne prohánět malá, vietnamská dívka.

Nepřeberné množství – vybere si každý

Druhů masáží je opravdu široký výběr. Někdo preferuje masáže relaxační, jiný sportovní, další pro uvolnění od stresu. Ať už zatoužíte po tom či onom, věřte, že si určitě přijdete na své. Každá masáž vám totiž přinese něco jiného, ale každá by měla působit tak, abyste se při ní dokázali uvolnit. Některé masáže mohou být i trochu bolestivénapříklad masáže chodidel, u kterých jsem viděla, že lidi bolestí brečí – ale nikdy by jste v případě bolesti neměli mlčet a masérovi o svých pocitech říct.

Indická masáž hlavy

Toužíte-li po mimořádné masáži hlavy, která je vysoce antistresující, měli byste vyzkoušet indickou masážMasáž hlavy. Při této masáži si odpočinete a navíc sobě i vašemu tělu ulevíte od stresu a napětí. Někdo si tuto masáž chválí i pro její  „vedlejší účinky“ v podobě zmírnění či odstranění napětí a bolesti ve svalech ramen i krku.

Bowenova technika

Jemná technika pracující s celým tělem je ideální variantou pro ty, kteří touží po harmonizaci těla i ducha. Jejím cílem je stimulace krevních i lymfatických cest, energických drah, napomáhá tělu zbavit se toxinů a uvolňuje přetažené svaly. Podstoupíte-li tento druh masáže, je lepší, když na jednotlivé procedury budete docházet alespoň v týdenních intervalech. Tělo a organismus si totiž musí odpočinout.

Masáž baňkami

Provádí se použitím baněk a ohně. Nelekejte se – nic se vám stát nemůže. Tzv. baňkování3 hlavní účinky na lidský organismus:

  1. prokrvuje a uvolňuje napjaté svaly
  2. reflexně ovlivňuje vnitřní orgány
  3. aktivuje lymfatický systém

Ačkoli tato masáž v tomto podání možná nevypadá jako situace, kdy byste se měli uvolnit a odpočinout si, věřte, že si ji spousta lidí chválí.

Masáž lávovými kameny

MasážTuto masáž zná snad každý, ovšem ne každý měl to štěstí ji vyzkoušet. Doporučuje se především pro ty, kteří jsou ve velkém stresu a stresovém napětí, trpí nespavostí a propadají nervozitě. Patříte-li do této skupinky lidí, rozhodně masáž lávovými kameny vyzkoušejte. Masáž je totiž výbornou relaxací díky působení tepla z nahřátých kamenů.

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic, marin, stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.