Nová koupelna v 5 krocích

Nová koupelna v 5 krocíchChcete se pustit do rekonstrukce koupelny a netušíte čím začít? Jaké materiály zvolit, docílit originálního vzhledu, ale zároveň zachovat funkčnost koupelny? Nejdříve je vždy nutné zvážit všechny funkce, které od koupelny očekáváte a také, jakých chyb se nejlépe vyvarovat. Při realizaci nové koupelny je dobré zamyslet se nad tím, do čeho se vyplatí investovat.

V potaz bereme nejen kvalitu, ale i praktičnost a módní trendy. Koupelna již dávno neslouží pouze pro každodenní hygienu, ale je místem relaxace a odpočinku. Abychom se v ní cítili příjemně, nezapomínáme na dostatek prostoru kolem sebe. V případě, že jsou naše podmínky prostorově omezené je lépe zvolit skleněné materiály a doplňky, které dodají opticky na prostoru.

Vany jsou čím dál oblíbenější

Právě od prostorových možností se odvíjí i výběr vany či sprchového koutu. V poslední době jsou velmi oblíbené volně stojící vany. Staly se objemovou dominantou koupelen. Vhodnější jsou spíše do větších koupelen jako efektivní řešení luxusního vzhledu. K novinkám z oblasti van patří například produkty řady KRION. Díky využití speciálních materiálů jsou tvarovatelné, antibakteriální, odolné a zároveň příjemné na dotek. Pořídit si však můžete i nerozbitnou vanu, kterou nabízí koupelnové studio Stefano.

Sprchové kouty dnešní doby

V otázkách sprchových koutů je nutno poznamenat, že jejich provedení je dnes velmi sofistikované. Nejenže v mnoha případech přináší cenné centimetry navíc, ale rovněž umožňují příjemnou relaxaci díky multifunkčním sprchovým panelům. Prostřednictvím hydromasážních panelů si tak bezstarostně dopřejete vlastní wellness. Mimo masážních prvků vám doplňkově poskytnou třeba aromaterapii, chromoterapii i páru. Úsporná technologie a pohodlné ovládání, je samozřejmostí.

Obklady a dlaždičky

Zapomínat nesmíme ani na dlažby a obklady. Jejich výběr je při rekonstrukci jedním z klíčových bodů. Módní trendy se promítají téměř všude. Koupelny nejsou výjimkou a letos frčí například velkoformátové 3D obklady v tlumených odstínech béžové, šedé či bílé. Vždy je však dobré uvážit, zda dát přednost velkoformátovým obkladům nebo zvolit klasické dlaždičky. Případně prostor ozvláštnit mozaikovými prvky. Nevhodný výběr barev, materiálu a velikosti, může ve spojení s ostatním zařízením působit až nevkusně a zkazit tak celkový dojem. Mozaiky nemusí být jen keramické. V nabídce naleznete skleněné, kamenné, kovové, dřevěné. Nebo také různé imitace, které jsou nyní hitem především mezi milovníky přírodních materiálů.

Spárovací materiál

Při rekonstrukci koupelny patří tento bod k důležitým krokům. Rozhodně výběr spárovací hmoty neponechávejte náhodě. Prostor koupelny by měl působit především uspořádaně a vzdušně. Toho se dá dosáhnout také speciální spárovací hmotou „chameleon“. Ta se dokáže barevně přizpůsobit okolí podle barvy obkladu,“koupelna_V._stefano vysvětluje Milan Marek, obchodní zástupce koupelnového studia Stefano.

Koupelnové doplňky

Do každé koupelny patří i doplňky, jako jsou šampony, tekutá mýdla. Ty můžete z nevzhledných plastových obalů přelít do stylových skleněných dóz a sjednotit je s koupelnou. Na první dojem se to může zdát zbytečné, ale sebemenší detaily vytvoří z vaší nové koupelny místo, kam se budete chtít vracet po náročném dni.

Obrázek: koupelny-stefano.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.