Odvěká zábava dětí i dospělých – Tanec

Odvěká zábava dětí i dospělých – Tanec331 Dance Studio Olomouc roztančí nejen děti, ale i dospělé – neváhejte se přidat. Taneční studio v Olomouci otevírá od září 2015 nové taneční kurzy. To je ideální šance i pro největší dřeva, jak pohybem přispět k lepší náladě, fyzické kondici a naučit se hip hop, house, dancehall a další styly.

Ideální doba k plánování volnočasových aktivit

Zrovna teď je ideální doba k plánování volnočasových aktivit pro následující rok. Jedná se o zábavnou, kreativní a tělu prospěšnou aktivitu. Ten, kdo již zkoušel podobné taneční lekce, nám dá určitě za pravdu. V případě, že máte s tancem problémy, zahoďte všechen stud a přijďte se seznámit nejen s tanečními pohyby, ale také novými lidmi. Ve studiu se začíná s tancem pro děti od tří let formou her, starší už jezdí na soutěže. Máte-li děti, lze je přihlásit do tanečních kroužků rozdělených podle věku (Streetdance Mini – od 3 do 7 let, Streetdance Kids – od 8 do 11 let, Streetdance Juniors – od 12 do 15 let).

Při jednotlivých lekcích projdou děti pohybovou přípravou, osvojí si základní prvky a kroky různých tanečních stylů: hip hop, house dance nebo mtv dance, které se následně spojí do tanečních variací a choreografií. Kladen je také důraz na pohybovou koordinaci a izolaci pohybů jednotlivých částí těla. V neposlední řadě pak i rozvoj taneční osobnosti dítěte. Samozřejmě vše s ohledem na věk dítěte, nejmladší se učí hlavně formou her. Mimo ukázkových lekcí pro rodiče a rodinu se děti podle domluvy mohou zúčastnit tanečních soutěží a různých vystoupení.tanec V loňské taneční sezóně děti a junioři z 331 Dance Studia Olomouc vybojovali na soutěžích krásné 1. a 2. místo.

Taneční kroužky pro děti

Styly oblíbené u mládeže

Pro všechny, kterým minulo 16 let, má 331 Dance Studio Olomouc skutečně pestrou nabídku kurzů. Ať už jste se vzhlédli v jakémkoliv tanečním stylu spadajícím pod street dance, bez potíží si vyberete. Nejrozšířenějším kurzem, který vás provede mnoha formami pouličního tance je Streetdance Styles. Pro slečny a dívky je pak určen kurz Ladies Dance. Právě v tomto stylu se vyučují v dnešní době velmi populární dancehall nebo twerk. Oba jmenované kurzy jsou zajímavé zvláště tím, že se na lekcích střídá větší množství lektorů, vždy odborníci na daný taneční styl. Žáci tak mají jedinečnou příležitost poznat street dance z různých pohledů.

Samostatný prostor mají i kurzy pro dva nejznámější pouliční taneční styly, a to hip hop a house dance. Oba zmiňované kurzy jsou zaměřeny na výuku tanečních prvků a kroků těchto stylů, ale také na informace z historie.

danceŽhavou novinkou v 331 Dance Studiu Olomouc, která se těší nemalému zájmu, je kurz Contemporary Dance. Potřebujete-li se uklidnit po náročném dni a protáhnout svaly, je tento kurz to pravé ořechové. Contemporary dance (současný tanec) využívá jednak pravidla i prvky klasického baletu, tak improvizaci, floor-work a contact-release, prvky charakteristické pro současný moderní balet.

Informace o tanečních kurzech

Zábava pro dospělé

331 Dance Studio Olomouc umožňuje, aby se každý cítil fit. Důkazem je kurz Fun Dance, který je určen všem vezábava věku od 25 let. Ale navštěvují jej zcela běžně tanečníci/ce starší 30 a 40 let. Výuka je pochopitelně přizpůsobena věku účastníků a raději než na složité vysvětlování tanečních prvků a technik, je důraz kladen na zábavné pojetí kurzu. Lekce jsou vedeny aerobní formou a zaměřeny na zlepšování fyzické kondice.

Taneční kurzy pro dospělé

Všechny jmenované kurzy budou probíhat v tanečních sálech centra Olomouce a odstartují v týdnu od 14. 9. 2015. Více informací o 331 Dance Studiu Olomouc naleznete na webových stránkách www.331.cz, jakékoliv otázky směřujte na e-mail studio@331.cz či telefon (+420) 730929220.

KOREKCE: Nikol Sotolářová

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.