Plesová sezónaPlesová sezóna je v plném proudu a nejdůležitějším bodem jsou společenské šaty. Každá žena či dívka se chce líbit, mít na sobě nádhernou róbu, která dokonale podtrhne její ženskou krásu a dá celému okolí najevo její největší přednosti. Vybrat takové šaty ale není žádný med a kolikrát za tím stojí nespočet zkoušení a pořádná dávka nervů. Společenské šaty minimálně jednou za život potřebuje snad každá žena a nezáleží na tom, zda se chystá na maturitní ples, na svatbu či jinou společenskou událost. Podstatné je, že pokaždé musí vypadat královsky. Při výběru perfektně padnoucího modelu je třeba zohlednit typ postavy, což je jeden z nejdůležitějších aspektů. Celý proces může být daleko těžší než se zdá. Jak tedy při výběru společenských šatů postupovat, abyste nešlápli vedle?

Dejte na váš pocit

Při výběru plesových šatů nehrají nejdůležitější roli aktuální módní trendy, které jsou právě v kurzu. Berte v potaz váš pocit z konkrétních šatů. Vyrazit si na ples v šatech za deset tisíc, ve kterých se necítíte svá, rozhodně není to pravé ořechové. Plesové šaty vám zkrátka musí slušet a musí podtrhovat vaši osobnost. Co to znamená? Určitě si nekupujte model, ve kterém se nelíbíte sama sobě, ale vyberte si takový kousek, jež dá okolí na obdiv vaší jedinečnost.

Láska na první pohled

Šaty by vám měly padnout hned. Nasoukat se do nepohodlného modelu a čekat, že v den D to bude vypadat dokonale, není to nejlepší. Ne nadarmo se říká, že si ženy nakonec vyberou ty šaty, které jim padly do oka na první pohled. Jakmile přijdete do půjčovny plesových šatů a uvidíte tam jedny, do kterých se doslova zamilujete, věřte, že i když si jich zkusíte dalších 10, stejně se nakonec vrátíte k těm úplně prvním.

Nestůjte jako tvrdé Y – projděte se po obchodě!

Když si v půjčovně zkoušíte plesové šaty, většinou v nich nakráčíte před zrcadlo a tam si sama sebe prohlížíte. Na tom není nic divného, dělá to tak úplně každý, jenže si uvědomte, že při tomto procesu jen stojíte. A na plese pravděpodobně nebudete stát na jednom místě, nýbrž se budete pohybovat či dokonce tancovat. Proto se nestyďte a v šatech se projděte po obchodě, abyste zjistila, jak vám šaty nejen vyhovují při pohybu, ale zároveň jak vypadají v akci.

Pozor na černou – zvýrazňuje vrásky!

Je známo, že černá barva má kromě zeštíhlujícího efektu i svou stinnou stránku – zdůrazňuje vrásky. Lesklé látky či elastické střihy si mohou dovolit především mladé ženy se štíhlou postavou, kterým budou lichotit. Ačkoli tmavá barva obecně je na plesy vhodná, zkuste se vyhnout černé.

Fotografie publikována se svolením Rosen Georgiev Photography/FreeDigitalPhotos.net