Dnešní cestovatelé už nemusí objevovat neprobádané oblasti a vystavovat se různým nebezpečným situacím. Turismus se stal běžnou součástí našich životů a významným příjmem rozpočtu zemí. Některé jsou na něm dokonce přímo závislé. I když je cestování mnohem bezpečnější, než tomu bývalo v minulosti, stále je třeba mít na paměti sjednání cestovního pojištění. Při čem vás ochrání?

Cestování patří k příjemným volnočasovým aktivitám

Díky němu je možné poznat život v jiných zemích, odpočinout si a nabrat nové síly do další práce. Není proto divu, že se mu věnují miliony lidí po celém světě. A všichni tito lidé mívají obvykle sjednané vhodné cestovní pojištění, které je na jejich cestách chrání. Nemůže sice zabránit onemocnění nebo vzniku úrazu, ale pomáhá řešit situaci s tímto související.

Základem každé takové pojistky je pojištění léčebných výloh. To je moc dobrá věc. Dále je možné se připojistit proti ztrátě zavazadel nebo vzniku škody vaší vinou. Nikdy nevíte, co se může stát. A být chráněný na cestách patří mezi priority.

A co karanténa?

Pojištění do zahraničí a covid-19 v dnešní době spolu úzce souvisejí. Nákaza je totiž všude a je třeba se řídit informacemi, co jednotlivé země vydávají. Některé už omezily přístup, kdy je do nich možné vycestovat jen s aktuálním negativním testem na koronavirus. Stále ale zůstává ještě několik států, kam můžete jet bez omezení – Chorvatsko, Rakousko, Itálie, Francie a Portugalsko.

Cestovní pojištění vás na cestě ochrání i v tehdy, kdy budete mít v zahraničí nařízenou karanténu. Automaticky se totiž bezplatně prodlouží na celou dobu jejího trvání. Jestliže koronavirem za hranicemi onemocníte, z pojistky budou hrazeny léčebné výlohy s tím spojené.

Ani v tuto dobu nezapomínejte při svých cestách na cestovní pojištění. Pomůže vám v nepříjemných situacích.