Řekněte STOP popraskaným rtům!

Řekněte STOP popraskaným rtůmSe suchými a popraskanými rty se zvláště v zimním období trápí drtivá většina žen. Dopřejte vysušeným rtům citlivou péči. Vysušených rtů si vaše okolí všimne už na první pohled a jistě mi dáte za pravdu, že to rozhodně nevypadá slušivě. Nejhorší na tom je, že rty v tomto stavu nezachrání ani ta nejúžasnější rtěnka, snažit se proto o nějaké kamufláže je v tomto případě naprosto zbytečné. Výrazná rtěnka nevzhledné šupinky ještě více zvýrazní. Pokud i vás trápí podobný problém, stydíte se za nevzhlednou vizitku vašich úst a chcete s tím něco udělat, vrhněte se na nápravu! S našimi užitečnými tipy to bude hračka.

Balzámy, které vysušují, schovejte do šuplíku

Máte-li zálibu ve vyvoněných balzámech, vaše sbírka čítá celou řadu podobných výrobků a jste zvyklé je každodenně používat, nyní na ně zapomeňte. Schovejte je do šuplíku a nechte je tam až do doby, než se vaše rtíky uzdraví. Raději dopřejte vašim rtům máslíčko či balzám s obsahem bambuckého másla či včelí vosk. Víte, jaká je nejhorší kombinace, která vašim rtům nejvíce ubližuje? Olizování a vysušení.

Obrušujte a to pravidelně!

Pleťový peeling jistě znáte a možná jej pravidelně používáte. Upřímně si ale odpovězte: Myslíte i na vaše rty? Věřte nebo ne, ale i rtíky si zaslouží jemnější prokrvení a pravidelné obroušení. Myslete ale na to, že rty jsou velmi citlivé, a proto musíte postupovat opatrně a jemně. Nechcete-li si peeling kupovat, vyrobte si ho doma. K výrobě budete potřebovat trochu medu a špetku cukru krupice. Naneste jej na rty a chvilku jemně masírujte krouživými pohyby. Úspěch zaručen.

Masáží nic nezkazíte

Pro jemnost vašich rtů jsou ideální i masáže. Nemusíte hned utíkat do masážního salonu, bohatě si vystačíte samy. A co k tomu potřebujete? Obyčejný kartáček na zuby. Vzpomenete-li si každý den a kartáčkem si pár minut budete jemně mačkat na rty, věřte, že tím nic nezkazíte.

Co dělat, až se rty uzdraví?

Vyzkoušeli jste naše rady a vaše rty se zotavily? Pak se snažte nespadnout do toho nepříjemného kolotoče znovu a vyhněte se vysušujícím rtěnkám. Na trhu jsou k dostání vysoce hydratační rtěnky, které jsou jistotou, že vaše rty nebudou trpět.

Fotografie publikována se svolením luigi diamanti Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.