Rudá rtěnka pro sexy look

červená rtěnkaČervená barva je symbolem krve, uznání, úcty, ale také lásky, erotiky, smyslnosti. Pokud chcete být sexy, nemusíte si obléknout ty nejmenší šaty, které najdete v obchodě. Stačí se svůdně nalíčit. A k takovému looku patří rudá rtěnka.

Základní otázky

Pokud uvažujete, že při přípravě na párty sáhnete po červené rtěnce, musíte si nejdřív položit pár základních otázek: Nemám rty popraskané? Nemám na rtech opar? Nemám na pleti nějaké výrazné nedokonalosti, se kterými si neporadí ani make-up? V případě, že si na některou otázku odpovíte „ano“, červenou dneska raději vynechejte. Všechny nedokonalosti by totiž velmi zvýraznila!

Příprava rtů

I přesto, že nemáte žádný z problémů, na které se ptáme v otázkách výše, je dobré rty na rudou připravit. Jednoduchým tipem je udělat si peeling rtů. Ten lze provést hned několika způsoby. Můžete si udělat domácí peeling. Jednoduše smícháte větší množství cukru a medu a rty touto hmotou masírujete. Poté ponechte rty pomazané medem alespoň pět minut. Vsákne se tak do nich a nechá je jemné a hydratované. Pokud nejste na sladké, lze smíchat trochu soli a olivového oleje. Tento peeling je jemnější, ale dejte si pozor na to, abyste rty neoblízli.

Druhou možností, jak peeling provést, je vzít si dětský kartáček a balzám na rty. Nejdříve naneste silnou vrstvu balzámu a poté kartáčkem jemně masírujte rty. Třetí možností je potom koupě speciální peelingové tyčinky na rty.

Než nanesete rtěnku

Aby vaše rty byly perfektní, je důležité nanést rtěnku správně a bez chyby. K tomu vám pomůže červená kontura. Barva tužky na rty, kterou rty vykonturujete, by měla mít co nejbližší odstín rtěnce, kterou následně nanesete. Tip pro vás! Pokud tužkou následně rty i vyplníte, ještě než nanesete rtěnku, docílíte tak toho, že rtěnka na rtech vydrží déle.

Rtěnka v několika vrstvách

Až odložíte tužku na rty, je čas na samotnou rtěnku. Jednoduše ji naneste na rty. Můžete si pomoci i štětečkem na rty. Po první vrstvě si vezměte kapesníček a rty do něj jemně několikrát otiskněte. Odstraníte tak přebytečnou rtěnku z vašich rtů. Potom naneste druhou vrstvu a s kapesníčkem udělejte to samé. Na závěr si vezměte jednu vrstvu kapesníčku a přepudrujte přes ni vaše rty. Rtěnka se tak zafixuje. Bude tam, kde má být a déle vydrží.

Tip pro větší rty

Pokud konečný vzhled rtěnky na rtech je matný, a vy máte chuť na něco trochu jiného, stačí si vzít průhledný lesk na rty a jemně ho nanést jako poslední vrstvu na rty. Kromě toho, že bude vaše rty hydratovat, dokáže i to, aby vaše rty vypadaly plnější a větší.

Fotografie: Ribete Author: Nicolas Fuentes licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.