Šílená bolest hlavy zvaná migréna

bolest hlavyNikoho asi nepřekvapí, že migrénou trpí více a více populace. Nyní to je kolem 15%, ale toto číslo by určitě bylo vyšší, jelikož mnozí z nás ani neví, že můžou trpět migrénou. Přisuzují ji pouze jako bolest hlavy, která za pomocí prášků odezní.

Co způsobuje migrénu

I když víme, jaký průběh má migréna, čím se léčí, dodnes se moc neví o této nemoci. Někde se dozvíme, že migrénu způsobuje nadměrný stres, citové prožitky, změna počasí, nevyspání, přespání, menstruace, příliš hluku, ale i světla a podobně. Ne všechny migrény jsou stejné a používání léků na migrény, taky nejsou stejné.

Obecně o migréně

Migréna může mít čtyři stádia, a pokud se ani jedno neléčí, šílená, až tupá bolest hlavy může přetrvat i několik hodin. Může způsobit závratě, zvracení. Ten, kdo trpí migrénou ví, že bolet cítí pouze na jedné polovině straně hlavy.

Než nastoupí migréna

Migréna se dá včas vypozorovat a to tím, že máte příliš velkou chuť na sladké, i když moc sladké nemusíte. U žen je to spojeno s nástupem menstruace. Můžete často měnit své chování, nekontrolovatelně zíváte, hyperaktivita a jiné. Pokud už migréna nastupuje, cítíte menší bolest hlavy, která se postupně zvyšuje. Začínáte být podráždění na světlo, hluk, zvuk.

Jak si pomoci při migréně

tabletkyPokud nefunguje přírodní medicína, jedinou možnou variantou jsou léky. Tyto léky, které jsou vhodné vzít si před nástupem migrény, rychleji odbourají bolest. Bohužel jedná se o chemickou látku, která je příliš těžká na zažívání. Proto je dobré dostatečně zapít medikamenty a do několika minut i něčím lehkým zajíst. Nemáte-li ale své zázračné tabletky? Dobrou radou je lehnout si do tmavé, tiché místnosti, na čelo si položit studený obklad a pravidelně dýchat.

Pravidelně jíst vitamíny

Mezi účinné vitamíny pro boj s migrénou jsou vitamíny skupiny B, které jsou nezbytné pro správnou funkci cév, nervové soustavy. Dále je to omega 3, která pomáhá tělu vitamín B vstřebat, ale i vitamíny C, D, hořčík, selen.

Kontrola stravy

Dalším zpuštěním faktorem je strava. Důkladně si tedy vzpomeňte, co jste před tím jedli, a těchto potravin se příště vyvarujte.

Fotografie publikována se svolením od Marcolm and Holoholohand Photography/FreeDigitalPhotos. net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.