Starobylé město Nesebar – pláže a památky v Bulharsku

Starobylé město NesebarNesebar – správně Nesebăr – patří ke starobylým perlám Černomoří. Toužíte-li užít si pláže Bulharska a přitom ještě poznat i něco z jeho historie a tradic, vydejte se do tohoto prastarého města obklopeného historickými památkami, které leží na poloostrově omývaném Černým mořem.

Všichni nadšenci umění a historie se mohou vyžívat v množství nejrůznějších kostelů snad ze všech období bulharských dějin. Jeho historie sahá až do 5. století před Kristem. Dodnes se tam zachovala řada středověkých monumentů. Ovšem nejedná se pouze o místo kulturního zážitku, ale i o místo plné zábavy pro malé návštěvníky.

Kulturní vyžití i zábava

Nacházejí se zde hned dva aquaparky. Letovisko je také bránou do sousedícího, turisty oblíbeného Slunečného pobřeží. Vydejte se poznat město, jež je jednou z devíti památek UNESCO na území Bulharska. Staré město Nesebar se rozkládá na poloostrově se úžasnými hradbami, kostely a architektonicky nepřehlédnutelnými domy, které jsou zajímavé tím, že na úzkém zděném přízemí je postaveno širší dřevěné první i druhé patro, jež podepírá šikmý trám.

Vzkvétající starobylé město Nesebar

Přesto, že město nacházející se na poloostrově nemohlo vzkvétat a zároveň ztratilo v 19. století na významu, zůstalo v původních hradbách a zachovalo si svou starobylost. Za poslední léta se tato oblast stala velmi vyhledávanou destinací pro letní dovolenou, což mělo za následek celkovou přestavbu a vyrostla zde řada hotelů rozličných kategorií.

Úžasné písečné pláže i pro nejmenší

Nabízí se zde i kvalitní servis a bohaté animační programy pro celou rodinu. Pevninská část je obklopena úžasnými a širokými písčitými plážemi s pozvolným sestupem do moře, tudíž jsou vhodné pro naše nejmenší. Pláže se táhnou plynule mezi jednotlivými letovisky. Za poplatek je možné obstarat si lehátka, slunečníky, nechybí ani sociální zázemí a občerstvení nebo celá škála vodních sportů a atrakcí. Prožijte dovolenou jako z nejkrásnějšího snu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.