Výběr kosmetických štětců – část 2.

štětceMinule jsme si řekli, jaký je rozdíl mezi štětci s přírodními a syntetickými štětinami, proto je načase si říct, jaké různé štětce by vám neměly chybět v základních potřebách na líčení.

Kde štětce koupit?

Štětce seženete v drogeriích, na internetu, mnohdy se objevují v obchodech s různými druhy zboží, jako je dokonce nářadí. V takových obchodech štětce na líčení nedoporučujeme kupovat.

Co se týče těch z drogerií, tak jsou k sehnání od sta korun a mnoho z nich je velmi kvalitních. Štětce z internetu mají potom často značku, kvůli které stojí tolik, kolik stojí, ale někdy je lepší pořídit si štětec i za tři sta korun s tím, že vydrží při správné údržbě i několik let, než si rok co rok pořizovat nový, byť levný štětec.

Velký pozor si dejte na štětce ze zahraničních internetových stránek. Dejte pozor na kvalitu, nenechte se zlákat kvantitou! Často lze objevit sady dvaceti štětců za „pouhé“ tři dolary. Je to možná sen, ale takové štětce byste taky mohli po měsíci používání hodit do koše.

Štětce na tvář

Na tvář je potřeba pořídit si štětec na make-up, sypký pudr, tvářenku, bronzer a korektor. Štětců na make-up je celá řada a samozřejmě je lze nahradit vašimi prsty, kterými lze make-up do tváře také zapracovat. Štětec na pudr je samozřejmostí a nahradit nelze – ani labutěnka neudělá takovou práci, jako pořádný štětec na pudr! Štětce na tvářenku a bronzer nahradit také nelze, v případě, že si tyto produkty chcete na tvář nanášet, na ně proto myslete. Na tvářenku stačí menší huňatý štětec a na bronzer můžete pořídit ten samý. Štětec na korektor by měl být podobný tomu na make-up, jen je vhodný v menší velikosti. Lépe se s ním pracuje na lokálních místech.

Líčení očí

Líčení očí si žádá alespoň tři základní štětce do vaší výbavy. Největší, plochý, je vhodný na nanesení základního stínu na celé víčko. Menší, zakulacený nebo se špičkou vám poslouží pro nanesení stínu do vnitřního koutku oka nebo k řasám. Potřeba je také blendící štětec který je větší, huňatý. Čtvrtý štětec je libovolný, ten nemusíte mít ve své výbavě. Jedná se o plochý, zkosený, malý štěteček na oční linky.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.