Celulitida aneb pomerančová kůže dokáže potrápit

pomerančová kůžeNepříjemné dolíčky na stehnech a zadečku zvané celulitida trápí nejednu ženu různého věku. Ani mladé slečny nejsou tomuto krásu kazícímu projevu uchráněny. Jestli byla z kosmetického hlediska věnována něčemu taková pozornost, tak je to akné a celulitida. Proto vynecháme dnes všechny možné přednášky o tom, jak a proč vzniká. To se ostatně můžete dočíst ve starším článku zde. Dnes si vyjmenujeme způsoby, kterými se dá účinně proti celulitidě bojovat.

Pohyb je základ

Pokud očekáváte, že se budete cpát koblihami a zapíjet je sladkými nápoji a večer použijte masážní rukavice, zábaly, krémy tak vás mohu ujistit, že to nezabere. V prvé řadě je potřeba se hýbat a to minimálně půl hodiny obden. Podmínkou pro účinnost cviků proti celulitidě je zapojení všech svalů v dolní části těla i bříška z rozmanitých úhlů. Vybírat je možné nespočetné množství speciálních cviků zaměřených právě na celulitidu na bříšku, stehnech i zadečku. Jedná se dřepy s výskokem, klasické dřepy, výpady vzad, výstupy na překážku (posloužit může nízká židlička či stoleček). Dále je to zvedání pánve, zvedání nohou, cviky na břicho. Sestavu si můžete poskládat libovolně dle libosti tak, aby vás to bavilo.

Podpůrné prostředky v boji s celulitidou

Krémy, zábaly a masáže se řadí mezi podpůrné prostředky a také prevenci. Avšak ani sebelepší krém vám nepomůže, pokud se nebudete hýbat. Zábaly i masáže lze provádět i s čistě domácích zdrojů. Do obyčejného krému či oleje můžete přidat lžíci skořice. Kávový zábal také není nic, co byste nezvládli. Na 50ml oleje přidáte dvě lžícecelulitida kávového logru a jednu lžíci hořké soli a kus igelitu. Olej si mírně rozehřejete na cca 40 stupňů, přidáte ingredience – vmasírujete na kritická místa a přidáte igelit. Lehněte si a přikryjte se ručníkem a dekou. Nechte působit klidně i 30 minut. Opláchněte a použijte třeba ještě po domácku udělaný skořicový krém.

Pokud se vám nechce podnikat zdlouhavé procedury, pořiďte si jednoduše legíny proti celulitidě. Dají se nosit kdykoliv pod delší svetr, šaty, sukni. Málokterý oděv z našeho šatníku je tak pohodlný a universální. Tyto legíny, které obsahují speciální látky elastinu, stříbra, mědi, uhlíku a bavlny odbourávají tuky po celou dobu nošení. Při cvičení se efekt zdvojnásobí. Jsou vhodné, jak pro běžné nošení tak sport.

Fotografie publikována se svolením marcolm, marin Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.