Právě bříško je ta část těla, která potrápí mnoho žen. Slýchat můžete, že cvičí a stejně se jim nedaří zbavit se bříška. Především ve spodní části. Mít hezké ploché břicho je snem každé z nás. Cesta k tomuto snu bývá většinou trnitá a zdlouhavá, přesto stojí za to vytrvat.

Většina lidí si myslí, že za pevným a plochým bříškem stojí hlavně intenzivní cviky na břicho. To ovšem není tak docela pravda. Samozřejmě, že cvičení hraje při formování bříška důležitou roli, ale zdaleka to není jediné, na co se zaměřit.

Na co cílit při formování břicha?

Neméně důležitá je strava, pitný režim, správné držení těla a další faktory. Jde jednak o cvičení v aerobním pásmu (spalování), posilování břicha ze všech možných úhlů (nikoliv stále stejné cviky) a strava, jak už jsem zmínila výše. Bohužel jedno bez druhého nebude fungovat.

Rozhodně se nesnažte držet žádné hladovky a nesmyslné diety. Důležitá je pestrá a kvalitní strava, dostatek ovoce a zeleniny, sacharidy, zdravé tuky a bílkoviny. Na bílkoviny je dobré se zaměřit hlavně ve večerních hodinách. Více o aerobním pásmu, celkovém cvičení a stravě se můžete dozvědět na stránkách rádce výživou.cz

Stop výrobkům z bílé mouky

O vhodných potravinách toho bylo napsáno už mnoho. Jenže častou chybou bývá, že si mnoho z nás sice udělá pomazánku z avokáda, které je při formování nejen břicha důležitou potravinou, ale namaže si ji na rohlík či jiné pečivo z bílé mouky. Chcete-li docílit plochého bříška, na bílou mouku prostě zapomeňte. Budete se muset naučit kulinářské fígle, jak vařit i bez ní.

Pro správnou funkci střev je důležitá vláknina. Jestliže nekonzumujete celozrnné pečivo, ovoce, zeleninu, luštěniny, ovesné vločky, ale převažují spíše výrobky z bílé mouky, sladkosti a jiné nevhodné pochoutky, pak můžete trpět nedostatkem vlákniny. To se promítne v trávení. Břicho může být nadmuté, oteklé, tudíž se vám nepodaří docílit plochého tvaru. Jistě už chápete, proč některé potraviny do jídelníčku zařadit a naopak, proč jiné úplně vyloučit.

Vařte chutně a zdravě

Naučit se zdravé recepty nemusí být nic složitého. Naopak přijměte to jako možnost naučit se něco nového, nezvyklého a velmi chutného. Prospějete tím nejen své postavě, ale i svému zdraví. Vše o hubnutí, zdraví, receptech, cvičení včetně příběhů o vlastních zkušenostech s hubnutím najdete na rádce výživou.cz

Obrázek: pixabay.com