Jak se dát znovu po karanténě do formy?

Jednoduše, stačí začít! Opravdu jedno z nejdůležitějších pravidel pro změnu životního stylu je správně začít, dát si adekvátní předsevzetí a vydržet. Novoroční odhodlání ohledně cvičení narušila nucená karanténa, jarní únava nabrala druhý dech a vy si připadáte těžkopádně. O kilech navíc ani nemluvě, protože nucený pobyt doma napáchal škody na duši i těle. Takže co musíte udělat, abyste byli opět ve formě a léto mohli strávit v plavkách u vody?

Překonejte únavu

Cítíte se vyčerpaní fyzicky i psychicky? Během karantény musela většina z nás překonat těžké období, které nepřálo psychické pohodě, o to více zanechalo stop na fyzické stránce. Lenošení, mlsání, ale také více alkoholu spolu s nuceným pobytem v rámci bytu nebo domu znamenalo ztrátu fyzičky i odhodlání tento rytmus změnit. To všechno však musíte v sobě překonat a začít opět chodit do přírody, na procházky a především začít cvičit. Je jasné, že cesta to nebude snadná, ale výsledek bude stát rozhodně za to!

Choďte cvičit pravidelně

Je však jasné, že bez pravidelných návštěv posilovny Praha 10 to nepůjde, pohyb je základem zdravého životního stylu a žádné zázračné diety, recepty ani cviky neexistují. Fyzickou kondici je nutné budovat postupně a pracovat na ní pravidelně. Nemáte dostatek trpělivosti a silnou vůli? Jděte do toho s kamarádkou, kolegou nebo se sourozenci. Vzájemná motivace a hlavně podpora jsou pro překonání únavy a nechuti klíčové. Stejně jako stanovení reálného a splnitelného cíle.

Nechte si poradit

S tím vám pomohou, stejně jako s nastavením tréninkového programu, ve fitness centru Praha 10, kde jsou cvičícím k dispozici osobní trenéři, kteří dokáží poradit i správně vyhecovat. Kromě toho však umí vysvětlit a nastavit i další zásady pro změny životního stylu. Mimo cvičení je totiž důležitý také správný jídelníček nebo výběr výživových doplňků, které napomohou vrátit ztracenou kondici i rovnováhu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.