parfémUrčitě mi dáte za pravdu, že nákup parfému patří k příjemným nákupům. V parfumérii však nezkoušejte více, než tři vůně. Váš čich se unaví a volba by nemusela být správná.

V některých prodejnách s parfémy, naleznete na policích skleničky s kávovými zrnky. Káva pomáhá neutralizovat pachy a po chvíli váš nos opět reaguje na vůně parfému. Parfém můžete testovat pomocí přiložených papírových proužků, ale většinou, se v kontaktu s kůží rozvoní zcela jinak. Je to dáno tím, že každý člověk má svou přirozenou vůni a jiné složení potu.

Co vše může ovlivnit vůni parfému?

Hodně záleží na způsobu výživy a životním stylu, který se zde promítne. Stejná vůně, proto může vonět úplně jinak na různých lidech. Pokud jste si vybrali svého favorita, ale ještě váháte, naneste si trochu parfému na zápěstí a běžte se projít. Zajděte si třeba do obchodu s kabelkami či obuvi nebo se občerstvit. Po nějaké chvíli si opět k parfému přivoňte a zjistíte, zda vám jeho vůně připadá stále tak atraktivní. Zápěstí, na které jste nanesli parfém, netřete nikdy o druhé zápěstí. Třením zápěstí se roztříští vonné molekuly a zničíte základní tóny obsažené v parfému. Parfém je silnější než parfémová či toaletní voda, proto je mezi nimi malý rozdíl v nanášení.

Jak nanášet parfém

Parfém nanášejte na pulsující místa na těle, jako je vnitřní strana zápěstí, dekolt, krk, ušní lalůčky nebo vnitřní strany kolen. Jmenovaná místa jsou teplejší než kterákoli jiná na těle a umožňují, aby se parfém lépe rozvinul.

Jak nanášet parfémovou vodu

Do ovzduší nastříkejte malý obláček vůně a stoupněte si do něj. Tato technika umožňuje stejnoměrné rozložení parfému a provoní vám zároveň i vlasy.

Jak nanášet toaletní vodu

Toaletní voda je mnohem lehčí než parfém nebo parfémová voda a proto ji lze použít ve větším množství. Kruhovým pohybem nastříkejte toaletní vodu v oblasti ramen a hrudníku. Snažte se stříkat toaletní vodu z patřičné vzdálenosti, aby vám na oděvu nezůstala skvrna.

Parfém a jeho složení

Hlava: Tóny parfému prchají velice rychle. Proto vůni ucítíte pouze v prvním okamžiku

Srdce: Tvoří ho středně prchavé látky, které tvoří charakter vůně. Rozvoní se po několika minutách nanesení parfému

Tělo: Obsahuje látky, které prchají pomalu. Uvolňují se postupem času a vydrží vonět několik hodin

Pár rad na závěr

  • Pro umocnění vůně se doporučuje používat přídavné kosmetické přípravky, stejné řady. Sprchový gel, tělový krém, pudr a konečně i parfém. Vůně se rozvine tak, že za vámi zůstane závoj vůně
  • Vůně má být příjemná, nikoliv otravovat okolí a proto méně, může znamenat více
  • Pokud budete chtít, aby i vaše oblečení vonělo stejně, přidejte kapku parfému do máchání

Fotografie publikována se svolením BrandonSigma Photography/ FreeDigitalPhotos.net